مرد نقابدار زنان چنارانی را با اسلحه پلاستیکی اسیر خود می کرد

به گزارش رکنا،  همه سرمایه‌اش را باخته بود. وقتی پلیس به محل رسید که دیگر اثری از سارقان نبود. زن جوان می‌گفت که سارقان نقاب بر چهره داشته و به رویش اسلحه کشیده‌اند و دار و ندارش را با خود برده‌اند.

بنا بر ادعای مال‌باخته سارقان حدود ۲۰۰ میلیون تومان طلا و جواهرات او را دزدیده بودند. پرونده با توجه به حساسیت موضوع در اختیار کارآگاهان آگاهی شهرستان چناران قرار گرفت و تحقیقات پلیسی برای شناسایی و دستگیری سارقان آغاز شد.

مأموران با استفاده از سرنخ‌های به جامانده از متهمان و اینکه چند دوربین مداربسته مسیر حرکت خودروشان را ثبت کرده بودند دریافتند که آن‌ها به سمت مشهد رفته‌اند. بررسی دیگر دوربین‌های جاده‌ای بود که نتیجه آن مهر تاییدی بر این فرضیه شد و پای مجریان قانون را به مشهد کشاند.

متهمان نقاب‌دار یکی از شهروندان چنارانی را ۲۰۰ میلیون تومان تلکه کردند

شماره پلاک خودروی سارقان خیلی زود هویت آن‌ها را برای قانون فاش کرد و زمانی نگذشت که کارآگاهان پلیس آگاهی چناران توانستند یکی از سارقان را در یکی از مناطق مشهد شناسایی و او را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

متهم، اما حاضر به همکاری با مأموران پلیس نبود و ادعا می‌کرد که مرتکب هیچ‌گونه جرمی نشده است، اما کشف اسلحه کلت کمری پلاستیکی که شباهت زیادی با نوع اصلی‌اش داشت دیوار انکارهایش را خراب و واقعیت را بر ملا کرد.

متهم که دیگر راهی جز بیان حقیقت نداشت ضمن قبول اتهام سرقت طلا با تهدید اسلحه جنگی تقلبی همدستش را که به چناران رفته بود، لو داد. مجریان قانون با استفاده از این سرنخ بلافاصله دیگر متهم این پرونده را در چناران شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان چناران در‌این‌باره گفت: متهمان پرونده در اظهارات خود ضمن اقرار صریح به سرقت طلا و جواهرات یکی از شهروندان چنارانی، ۳ همدست دیگر خود را نیز که در شهر مشهد بودند لو دادند.

سرقت طلا با اسلحه پلاستیکی

سرهنگ اویسی ادامه داد: همکاران ما در ادامه تحقیقات این پرونده با در دست داشتن نیابت قضایی مجددا به شهر مشهد مراجعه کردند و یک زن و ۳ مال‌خر اموال مسروقه را که از دیگر متهمان این پرونده بودند دستگیر و به چناران انتقال دادند.

این مقام مسئول بیان کرد: تیم بررسی کننده این پرونده تاکنون بخشی از وجوه نقدی حاصل از فروش طلاجات مسروقه را از متهمان به دام افتاده کشف و ضبط کرده‌است. علاوه بر این پرونده سارقان برای ادامه تحقیقات در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

مهدی قرآنی

 

آیا این خبر مفید بود؟