نبود منصوری هیچ خللی بر روند دادرسی پرونده ایجاد نمی کند
حجم ویدیو: 14.91M | مدت زمان ویدیو: 00:02:03

به گزارش رکنا، قاضی بابایی در ابتدای جلسه دادگاه ضمن اعلام رسمیت و علنی بودن جلسه دادگاه از وکیل متهم طبری خواست تا برای ارائه دفاعیات در جایگاه قرار گیرد.

قاضی بابایی به وکیل اکبر طبری گفت: در خصوص اتهامات موکل خود دایر بر اخذ رشوه از مصطفی نیاز آذری دفاعیات خود را شرح دهید.

وکیل متهم اظهار کرد: دفاع از موکل در خصوص این موضوع اتهامی به شرح لایحه اختصاصی در ارتباط با همین موضوع در 21 صفحه تقدیم دادگاه خواهد شد و به طور شفاهی از روی لایحه قرائت می شود.

وی افزود: اما مطلبی داشتیم که اگر اینجا عرض نکنم نمی‌شود.

درباره موضوع دفتر خانه و نقل و انتقال در بند 5 اتهامات باید بگویم در این خصوص جعلی صورت نگرفته، موکل بنده از ناحیه همسرش و نیاز آذری به وکالت از حیدری فرد حضور پیدا کرد.

قاضی بابایی خطاب به نماینده دادستان گفت: آیا در خصوص موارد مطرح شده از سوی وکیل طبری پاسخی دارید؟

قهرمانی در پاسخ گفت: بله

وکیل اکبر طبری در این هنگام اجازه ادامه دفاعیات را خواست که رییس دادگاه اجازه داد.

وکیل طبری گفت: در مورد ملکی ( در جلسه قبل در مورد آن فیلمی هم پخش شد) ارزشی که برای ان اعلام شده است اغراق آمیز است.

وکیل متهم در ادامه اظهار داشت: فیلم پخش شده در دادگاه به صورت فنی و سه بعدی نمی‌تواند عدله اثبات جرم باشد.

قاضی خطاب به وکیل طبری، گفت: آقای وکیل آنچه در دادگاه پخش شد فیلم نبود بلکه تصاویری بود که به وسیله ضابطین تهیه شده بود و با اجازه دادگاه پخش شد؛ اینکه شما از پخش فیلم سخن می‌گویید، باید بدانید که یک فیلم متضمن خصائص ویژه‌ای است.

وکیل متهم در ادامه تصریح کرد: شرط فیمابین طبری و نیاز آذری هرگز تحویل گرفتن ساختمان مستقر در زمین‌های بابلسر نبود، به عبارت دیگر ملک مذبور به صورت غیر رسمی به همسر موکل من انتقال یافت.

وکیل متهم طبری افزود: موکل من در غیاب نیازآذری و در ایام اقامت وی در خارج هر از چند گاهی برای نظارت بر روند پیشرفت ساختمان به محل مورد نظر سرکشی می‌کرده تا ساختمان مذبور هرچه زودتر آماده شود و به فروش نهایی برسد.

وکیل متهم در ادامه با اشاره به موضوع لاشه‌های 15 فقره چک 450 میلیارد تومانی که از منزل متهم کشف شده است، گفت: این لاشه‌های 15 فقره چک که مندرج در کیفرخواست است هیچگاه به بانک انتقال نیافته.

وکیلی متهم طبری تصریح کرد: منشأ روابط قراردادهای حقوقی طبری و نیازآذری از آنجایی ناشی می‌شود که نیازآذری از فعالان اقتصادی کشور در حوزه‌هایی چون طلا و پروتئین و همشهری طبری بوده است.

وکیل اکبر طبری در ادامه گفت: موکل 5 قطعه زمین ثبتی بر روی کاغذ با همان کاربری از مصطفی نیازآذری خریداری کرده ، دادسرا به کدامین دلیل پیگیری ادعای پرونده نیازآذری را مرتبط دانسته است.

وی افزود: در کیفرخواست از آقایان عزیزخانی و ماهوتی تحقیق شده و اظهارات آنان استناد شده از دادگاه استدعا می‌شود در خصوص سوابق ماهوتی با نیازآذری تحقیق شود .

وکیل طبری درباره بی اطلاع بودن همسر موکل از موضوع وکالت نامه‌‌ها گفت: موکل همسر خود را مطلع ساخته است. در هنگام انتقال 5 فقره زمین در بابلسر همسر موکل در دفترخانه 344 حضور یافته و اظهارات همسر موکل مبنی بر بی اطلاعی مربوط به وکالت نامه تنظیمی در دفتر خانه 718 است موکل عمل پنهانی انجام نداده است.

در ادامه جلسه دادگاه قاضی از نماینده دادستان خواست تا برای ارائه توضیحات پیرامون دفاعیه صورت گرفته از سوی وکیل متهم طبری، در جایگاه قرار گیرد.

قهرمانی نماینده دادستان در ابتدای سخنان خود ضمن ابراز تاسف از فوت احدی از متهمان پرونده به نام منصوری اظهار داشت: امیدواریم با پیگیری مقامات ذیربط ایران و مقامات دولت رومانی ابعاد این حادثه دقیقا و سریعا بررسی شود و درباره نحوه و علت فوت نامبرده ، پاسخ روشن و رسمی و قانع کننده به دستگاه قضایی ایران ارائه شود.

نماینده دادستان گفت: دادسرا در فرآیند تحقیقات مقدماتی و کشف جرم در مورد اتهامات همه متهمان از جمله متهم منصوری بررسی های موثر را انجام داده و مستندات فراوانی را تحصیل کرده است لذا نبود متهم منصوری از نظر دادسرا هیچ خللی بر روند دادرسی پرونده ایجاد نمی کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟