قارچ های سمی آماده توزیع در تهران بودند / پلیس در طرح ظفر فاش کرد + فیلم
حجم ویدیو: 31.03M | مدت زمان ویدیو: 00:03:52

به گزارش خبرنگار گروه حوادث رکنا، چهارمین طرح ظفر پلیس تهران با دستگیری 1227 توزیع کننده و خرده فروش مواد مخدر در تهران به اجرا درآمد.

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران با اعلام این خبر گفت: این طرح که از هفته گذشته به اجرا درآمد و 140 حکم قضایی صادر و 1277 توزیع کننده مواد مخدر دستگیر شدند.

وی افزود: در طرح ظفر 4 ، 3 باند بزرگ مواد مخدر منهدم شد و یک تن و 219 کیلوگرم انواع مواد مخدر که بیشتر آن تریاک بود کشف شد همچنین مواد مخدر جدید و تازه ای به نام قارچ های سمی و گران قیمت و خطرناک نیز کشف شد.

رئیس پلیس پایتخت در حاشیه طرح ظفر (دستگیری خرده فروشان و توزیع کنندگان مواد مخدر تهران) که ظهر امروز در ستاد فرماندهی انتظامی تهران برگزار شد، با تبریک هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: مواد مخدر امروز همه دنیا را درگیر خود کرده است؛ کشور ما به دلیل همجواری با افغانستان همواره در معرض خطر است.

وی ادامه داد: با حضور آمریکا و نیروهای ناتو در افغانستان کاشت مواد مخدر افزایش چندین برابری داشته است.

او با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر از اولویت‌های مهم پلیس است، گفت: چهارمین طرح مرحله ظفر با ظرفیت همه پلیس‌های تحصصی به اجرا در آمد؛ در این طرح ۱۴۰ حکم قضایی اجرا شد و بیش از هزار و ۲۲۷ خرده فروش مواد مخدر دستگیر شدند.

وی گفت: در این طرح سه باند قاچاق مواد مخدر منهدم و بیش از یک تن مواد مخدر کشف شده است و ۲۷ قاچاقچی مهم دستگیر شدند؛ همچنین یازده محله در تهران بزرگ‌پاکسازی و معتادین متجاهر جمع آوری شدند.

سردار رحیمی گفت: از ابتدای امسال ۱۶۳ قاچاقچی حرفه‌ای و بین المللی دستگیر و شش تن مواد مخدر کشف شد.

وی ادامه داد: کشفیات پلیس نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۵ درصدی داشته است.

سردار رحیمی افزود: از ابتدای امسال ۱۲ هزار و ۵۰۷ معتاد متجاهر جمع آوری شده که تنها پنج هزار معتاد در مراکز درمانی و غربالگری پذیرش شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟