اتفاق عجیبی برای 2 اعدامی در زندان هرمزگان

به گزارش رکنا، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: ۲ نفر از زندانیان محکوم به قصاص در میناب با میانجیگری مسئولان قضایی، از چوبه دار رهایی یافتند.

علی صالحی اعلام کرد : ۲ نفر از زندانیان محکوم به قصاص نفس در شهرستان میناب با میانجیگری مسئولان قضایی و جلب رضایت اولیای دم، از چوبه دار رهایی یافتند.

وی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: این احکام قرار بود در زندان میناب اجرا شود و خانواده مقتولین تا آخرین لحظات بر آن اصرار داشتند که با تلاش مسئولان قضایی استان و با استناد به عفو و رأفت اسلامی خوشبختانه رضایت خود را در پای چوبه دار اعلام کردند.

رهایی ۲ زندانی محکوم به قصاص از چوبه دار

صالحی افزود: این محکومان به جرم قتل عمد از سال ۸۹ و ۹۵ در زندان میناب منتظر اجرای حکم قصاص بودند اما سرانجام با تلاش مسئولان قضایی و شوراهای حل اختلاف و همچنین میانجیگری معتمدین محلی، اولیای دم رضایت خود را لحظاتی پیش از اجرای حکم اعلام و این محکومین از قصاص نفس رهایی یافتند.

وی همچنین گذشت این دو خانواده را اقدامی درخور تحسین و موجب خشنودی خداوند متعال و در تأسی از سیره معصومین (علیهم السلام) برشمرد و از تلاش و کوشش مسئولان قضایی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میناب، شورای حل اختلاف زندان و همچنین معتمدین و ریش سفیدان محلی این شهرستان در برقراری صلح و سازش قدردانی کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟