امیرشهلا به زندان رفت

به گزارش رکنا ، امین شهلا وکیل یک عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: طبق ابلاغ قضایی موکلم تا ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۹ فرصت داشت تا خود را برای اجرای حکم معرفی کند، اما ظهر روز یکشنبه ۲۵ خرداد ماه بعد از ساعت اداری و بدون هماهنگی، امیر شهلا از منزلش در مشهد به زندان منتقل شد.

او افزود: امیر شهلا به دو سال حبس تعزیری به جرم "شروع به ارتشا" و یک سال حبس تعزیری به جرم "ترتیب اثر به اعمال نفوذ" محکوم شده که هم اکنون مجازات اشد اجرا می‌شود.

وکیل این عضو شورای شهر مشهد پیش از این گفته بود: رای برائت امیر شهلا با اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری از سوی رئیس‌کل دادگستری خراسان رضوی در شعبه ۱۹ دیوان عالی کشور بررسی شد و پیرو این روند و بر اساس رای جدید دیوان عالی کشور، حکم برائت نقض شده است.

جزئیات پرونده امیر شهلا

پرونده قضایی امیر شهلا عضو پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد، نخستین بار روز سوم اردیبهشت ۱۳۹۷ با اعلام بازداشت او توسط معاون دادستان مشهد خبری شد، اما او در سومین روز خرداد ۱۳۹۷ با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

شورای اسلامی شهر سه و نیم میلیون نفری مشهد ۱۵ عضو دارد و با اجرای این حکم طبق قانون باید منتظر ورود نخستین عضو علی البدل پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟