تازه ترین احتمال درباره پرونده قتل میترا استاد توسط نجفی + عکس ها

به گزارش رکنا ، رئیس دیوان عالی کشور از رسیدگی سریع به پرونده نجفی در دیوان خبر داد و گفت: به این پرونده در همان شعبه قبلی رسیدگی می‌شود.

سید احمد مرتضوی مقدم در حاشیه نشست هیات عمومی دیوان عالی کشور و در جمع خبرنگاران در رابطه با اینکه پرونده محمدعلی نجفی چندین مرتبه به دیوان آمده و اینکه وکیلشان گفته‌اند که اگر یک بار دیگر این پرونده توسط دیوان نقض شود قضات عالی خود دیوان باید در رابطه با آن نظر دهند، اظهار کرد: این پرونده به همان شعبه‌ای که قبلاً رسیدگی شده است می‌رود.

چرا دیوان عالی کشور حکم

وی افزود: اگر رای قبلی اصراری باشد به هیات عمومی می‌آید و تکلیف آن تعیین می‌شود، اما اگر اصراری نباشد تایید می‌کنند.

سرانجام پرونده قتل نجفی / ارائه فرجام خواهی اواخر هفته آینده

در دور اول رسیدگی به این پرونده سه جلسه دادگاه در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد و نهایتا نجفی با احراز قتل عمد میترا استاد به قصاص محکوم شد. بعد از آن برادر میترا استاد با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از اعلام رضایت از قصاص نجفی خبر داد.

سرانجام شهریورماه سال ۹۸ حکم شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران در پرونده محمدعلی نجفی با اتهام قتل میترا استاد که برای تجدیدنظرخواهی به دیوان عالی کشور ارسال شده بود، از سوی این مرجع قضایی نقض شد و برای رفع نقص تحقیقات و تکمیل آن به شعبه بدوی رسیدگی کننده به پرونده - شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران- اعاده شد.

قتل میترا استاد به دست شهردار سابق تهران

در دور دوم رسیدگی به پرونده، دو جلسه دادگاه در ششم و نهم آذرماه سال ۹۸ در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد و دادگاه مجددا قتل عمد را محرز دانست و نجفی به ۷ سال و نیم حبس محکوم شد. به این حکم اعتراض شد و پرونده به شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور ارجاع شد و دیوان عالی هم حکم پرونده را نقض و به شعبه هم عرض - شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک استان تهران-فرستاد.

بزرگترین آرزوی میترا استاد در زندگی پیش از قتل

 

در دور سوم رسیدگی به پرونده در ۱۴ اردیبهشت سال ۹۹ در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی متین راسخ پس از اخرین دفاع نجفی ختم رسیدگی اعلام شد.

۲۶ اردیبهشت سال جاری گودرزی از رای صادره پرونده نجفی در دور سوم رسیدگی خبر داد و گفت که دادگاه دوباره قتل عمد برای موکلم تشخیص داده و اقای نجفی به ۶ سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده است. 

رئیس دیوان عالی کشور در پاسخ به این سوال که مدت زمان آن مشخص است؟ گفت: سریع انجام می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟