خانه ویلایی 2000 متری دکتر مصدق در نیاوران را با اسناد جعلی فروختند !

این در حالی است که راز کلاهبرداری‌های مشابه آنها به تازگی فاش شده است.

به گزارش رکنا، رسیدگی به این پرونده از سال ۹۰ به دنبال شکایت یک مرد سرایدار آغاز شد. وی که سرایدار خانه ویلایی ۲۰۰۰ متری پشت فرهنگسرای نیاوران بود به مأموران گفت :خانه ویلایی که در آن سرایدار هستم قبلا متعلق به مصدق بود که مدتی قبل وارثان مصدق آن را به صاحب کارم به نام بهمن فروختند. بهمن تاجر خاویار است و در کشور ژاپن زندگی می‌کند.

وی ادامه داد: من مدت‌ها است در آن ملک سرایدار هستم اما ۱۰ روز قبل چند نفر که خودشان را مأمور پلیس معرفی کرده بودند مقابل خانه ویلایی آمدند و به زور مرا به کمپ ترک اعتیاد بردند .هر چه به آنها گفتم معتاد نیستم حرف مرا گوش ندادند.

وی ادامه داد : من 10 روز در کمپ ترک اعتیاد بستری بودم تا اینکه توانستم به آنها ثابت کنم معتاد نیستم .وقتی از کمپ بیرون آمدم و به خانه ویلایی برگشتم متوجه شدم چند نفر در حال تخریب آن هستند .آنجا بود که فهمیدم خانه ویلایی با اسناد جعلی به یک نفر فروخته شده است.

با این شکایت پلیس پیگیر ماجرا شد و بهمن که متوجه ماجرا شده بود به ایران برگشت .با بررسی ها روشن شد این ملک با اسناد جعلی یه یک مرد جوان به نام کامران فروخته شده است .کامران گفت ملک میلیاردی را از یکنفر به اسم سیروس خریده.

بهمن در مواجهه با سیروس گفت :این مرد را می‌شناسم. مدتی قبل که به ایران آمده بودم یک مرد بنگاه دار او را به من معرفی کرد تا خانه ویلایی را به او اجاره بدهم اما ما با هم به توافق نرسیدیم و من هرگز خانه ویلایی را نفروختم.

با افشای این ماجرا روشن شد سیروس با اسناد جعلی خانه ویلایی را فروخته است.به این ترتیب سیروس بازداشت شد و دست نوشته ای را ارائه داد و گفت هنگامی که بهمن در ژاپن بوده، خواهرش برای فروش ملک میلیاردی به وی وکالت داده بود. اما وقتی روشن شد این ادعا دروغ است سیروس و سه همدستش از جمله یک خانم وکیل به اتهام کلاهبرداری سازمان یافته و فروش خانه مصدق با اسناد جعلی بازداشت شدند.

در این میان شکایت مشابه دیگری به پلیس رسید که در آن ملک 6هزار متری یک دکتر در ساری و ملک ۱۰۰ متری وی در لواسان با اسناد جعلی فروخته شده بود .

فرزندان این دکتر به پلیس گفتند : ما در خارج از کشور زندگی می کردیم که پدرمان فوت شد .بعد از فوت فهمیدیم املاک پدری مان با اسناد جعلی در ایران فروخته شده است .

با این شکایت وقتی پلیس پیگیر پرونده شد ، دریافت سیروس و همدستانش پیش تر نیز دست به کلاهبرداری سازمان یافته زده بودند.

این پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و سیروس و سه همدستش دیروز از خود دفاع کردند.

در این جلسه علاوه بر وکیل دو شاکی پرونده ،یک مرد کارمند نیز حضور داشت .

وی گفت : من کارمند هستم و متهمان را نمی شناسم اما آنها شناسنامه مرا جعل کرده و به نام من دسته چک تهیه کرده بودند .آنها 200 فقره چک به نام من در بازار استفاده کردند و هرگز آنها را پاس نکردند. حالا هر روز دادگاهی می‌شوم بدون این که از صدور چک‌ها مطلع باشم. من برای متهمان این پرونده اشد مجازات می خواهم .

سپس سیروس در جایگاه ویژه ایستاد و منکر کلاهبرداری های سازمان یافته شد. وی درباره فروش خانه مصدق گفت: خواهر بهمن به من وکالت داده بود تا ملک میلیاردی را بفروشم. من جعل سند نکرده ام.

سه متهم دیگر نیز جرمشان را گردن نگرفتند.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟