گوسفندان در جنوب تهران یک پرونده جنجالی  به وجود آوردند! +عکس

به گزارش گروه حوادث رکنا،سرهنگ کارآگاه کرم یوسفوند رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت گفت: 24 آذر ماه سال گذشته پرونده ای با موضوع کلاهبرداری از شعبه 101 دادگاه فشافویه با دادخواهی یکی از شهروندان برای رسیدگی تخصصی به پایگاه نهم پلیس آگاهی ارجاع شد .

کلاهبرداری از چوپان ساده لوح

پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت بیان داشت: شاکی با حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی اظهار داشت، در کار گله داری فعالیت دارم. روز 20 آذر ماه 3 مرد میانسال که خود را خریدار معرفی می کردند "950 راس گوسفند" به ارزش 15 میلیارد ریال از من خریده و معامله کردیم و در ازای ثمن معامله تعداد 14 چک به من تحویل دادند که پس از مراجعه به بانک متوجه جعلی و مسروقه بودن چکها شدم .

این مقام انتظامی افزود: با توجه به اظهارات شاکی تحقیقات پلیسی برای شناسایی متهمان شروع شد و در تحقیقات پلیسی، هویت یکی از آنان به نام "کریم" شناسایی شد .

وی تصریح کرد: با سرنخ بدست آمده کارآگاهان به دستور مقام قضائی مخفیگاه متهم را در تهران شناسایی و تحت نظر قرار دادند و موفق شدند در یک عملیات پلیسی متهم را دستگیر و به پایگاه نهم منتقل کنند .

اعترافات کلاهبردار حرفه ای

این مقام پلیسی با بیان اینکه متهم در تحقیاقت پلیسی به جرم ارتکابی به همراه دو تن از همدستانش به نام های "عباس" و "مراد"اعتراف کرد، افزود: با انجام اقدامات پلیسی دو متهم دیگر شناسایی و در 2 عملیات جداگانه دستگیر و به پایگاه نهم انتقال یافتند.

سرهنگ یوسفوند عنوان کرد: با انتقال متهمان مشخص شد که سرکرد باند مراد می باشد و هر 3 متهم به کلاهبرداری از شاکی با چک های سرقتی و جعلی اقرار کردند و گفتند، احشام خریداری شده را با قیمت پایین تر به فروش رسانده اند و پول حاصله را بین خودمان تقسیم کردیدم .

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی در پایان گفت: با تکمیل تحقیقات پلیسی، هر سه کلاهبردار به مرجع قضائی معرفی و با قرار قانونی روانه زندان شدند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟