به گزارش رکنا، برجعلی برهان پناه معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان کردستان در امور شورا‌های حل اختلاف از رهایی قاتل بانه‌ای از قصاص پس از ۵ سال خبر داد و گفت: در خرداد ماه سال ۱۳۹۳ در شهرستان بانه یک فقره قتل عمد صورت می‌گیرد که پس از طی مراحل دادرسی در سال ۱۳۹۴ حکم قصاص نفس در دادگاه کیفری یک استان کردستان صادر و آماده اجرای حکم می‌گردد.

وی افزود: در نهایت پرونده به شعبه چهارم صلح و سازش شورا‌های حل اختلاف شهرستان بانه جهت اخذ رضایت از خانواده اولیای دم ارجاع گردید که با تلاش مجدانه اعضای شعبه و برگزاری جلسات متعدد با خانواده اولیای دم در تاریخ ۲۴/ ۱۲/ ۱۳۹۸ در دفترخانه اسناد رسمی شهرستان بانه خانواده مقتول حاضر به رضایت و گذشت شدند.

برجعلی برهان پناه گفت: این پرونده یازدهمین پرونده قتل عمد بود که با تلاش دلسوزانه اعضای شورا‌های حل اختلاف استان به صلح و سازش منجر گردید.

رئیس شورا‌های حل اختلاف کردستان افزود: این حرکت اولیای دم حرکت ارزشی و الهی است و ثواب این عمل در پیشگاه خدای متعال محفوظ خواهد بود.

برهان پناه با بیان اینکه حل و فصل دعاوی و ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا از وظایف اصلی شورا‌های حل اختلاف است از اقدام انسان‌دوستانه خانواده آن مرحوم که با گذشت خود ضمن اعطای حیات انسانی به قاتل نادم زمینه توسعه و گسترش صلح و سازش در جامعه را فراهم کردند، تقدیر کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟