به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ "افشین ابراهیمی" رئیس کلانتری 141 گلستان گفت: ساعت 4:30 بامداد دوشنبه 26 اسفند ماه امسال ماموران گشت پیشگیری کلانتری 141 گلستان با یک دستگاه خودروی پراید سفید رنگی روبرو شدند و راننده خودرو به محض مشاهده پلیس به صورت دنده عقب شروع به حرکت کرده و پس از تغییر مسیر به سرعت پا به فرار گذاشت.

وی افزود: ماموران در حالی که خودروی پراید را تعقیب می کردند شماره پلاک را از سامانه سراسری پلیس استعلام کردند و مشخص شد خودرو دارای سابقه سرقت نیست اما با توجه به رفتار عجیب راننده و دیگر سرنشین داخل خودرو دستور ایست برای آنها صادر شد.

این مقام پلیسی ادامه داد: راننده پراید با سرعت زیاد از میدان لاله به سمت اتوبان آزادگان حرکت می کرد و ماموران که سایه به سایه خودرو را تعقیب می کردند مشاهده کردند راننده و دیگر سرنشین خودرو از داخل خودرو وسایلی را از خودرو به بیرون پرتاب می کنند که در این صحنه ماموران اقدام به شلیک تیرهوایی کردند تا اینکه پس از یک ساعت تعقیب و گریز خودروی پراید در نزدیکی فاز یک اندیشه متوقف شد.

کلانتر محله گلستان گفت: دو مرد جوان که سعی داشتند با پای پیاده فرار کنند در عملیات پلیسی دستگیر شدند و در بازرسی از خودرو انواع لوازم داخل خودروهای مختلف سرقتی به دست آوردند و متهمان و خودرو برای بررسی های بیشتر به کلانتری منتقل شدند.

وی افزود: در بررسی ها مشخص شد که دو متهم از سارقان حرفه ای و سابقه دار لوازم داخل خودرو هستند ودر مرحله بعدی ماموران با صاحب خودرو تماس گرفتند که مرد جوان اظهارداشت، خودرویش را داخل کوچه پارک کرده است اما وقتی پلیس از وی خواست به محل پارک خودرویش مراجعه کنند مشخص شد خودرویش به سرقت رفته است.

این مقام انتظامی ابراز داشت: در تحقیقات از متهمان مشخص شد آنها یک ساعت قبل اقدام به سرقت خودروی پراید کرده و با آن دست به سرقت لوازم داخل خودرو می زدند که ارزش اموال کشف شده 600 میلیون ریال است.

سرهنگ ابراهیمی در توصیه به شهروندان گفت: شهروندان که خودروهایشان را داخل کوچه پارک می کنند برای اینکه خودروهایشان هدف سرقت قرار نگیرد آن را به سیستم امنیتی، قفل فرمان و پدال مجهز کنند و از قرار دادن وسایل با ارزش و مدارک شخصی در داخل خودرو به صورت جدی خودداری کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟