به گزارش رکنا، عقربه ها ساعت 19:45 دقیقه چهارشنبه 30 بهمن امسال سناریوی قتل یک زن در خانه اش به ماموران کلانتری 152 خانی آبادنو به خیابان میعاد شمالی رفته و با حضور در خانه زن 70 ساله با صحنه هولناکی روبرو شدند.

مادر خانواده به طرز هولناکی به قتل رسیده بود و از ناحیه بالا ابرو، سرش به دو قسمت تقسیم شده و مغز قربانی جنایت در کف آشپزخانه پخش شده بود.

همین کافی بود تا تیمی از ماموران اداره 10 پلیس آگاهی تهران برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شوند و بازپرس ویژه قتل نیز همراه تیم تشخیص هویت در قتلگاه مادر خانواده حضور پیدا کردند.

کارآگاهان در گام نخست به تحقیقات میدانی پرداخته و از اهالی ساختمان اطلاع پیدا کردند که محسن پسر 47 ساله این خانواده از 25 سال قبل اعتیاد به مواد مخدر شیشه داشته و حتی به خاطر این اعتیاد همسرش از او طلاق گرفته و با دختر عقد کرده اش زندگی می کند.

قتل پدر

کارآگاهان در ادامه پی بردند که محسن 15 سال قبل تحت تاثیر مواد مخدر شیشه با پدرش درگیر شده و به خاطر کتک های سخت و سنگین باعث فلج شدن و سپس مرگ پدرش شده است که خانواده اش با اعلام رضایت و بخشش باعث آزادی پسرشان شده اند.

در بررسی ها مشخص شد محسن بعد از آزادی از زندان در کنار مادرش در خانه پدری اش زندگی می کرده و بارها به خاطر اعتیادش با مادر و اعضای خانواده اش درگیر شده است و همسایه ها از ترس اینکه این مرد با آنها درگیر نشود جرات دخالت نداشته اند.

تیم جنایی در تجسس های فنی اطلاع پیدا کردند که چندی قبل به کمپ ترک اعتیاد رفته اما 6 روز قبل به خانه بازگشته و از همان روز شروع به درگیری لفظی با مادر، خواهر و دخترش کرده است و حتی این درگیری ها به حدی بوده که دختر محسن از ترس جانش پابرهنه و با لباس خانگی از خانه خارج شده و پا به فرار گذاشته است و محسن در این مدت از دختر و اعضای خانواده اش خواسته تا برای او مواد مخدر شیشه تهیه کند.

دستگیری قاتل

با توجه به اطلاعات به دست آمده مشخص شد که عامل این جنایت هولناک پسر خانواده است که ردیابی ها برای دستگیری محسن کلید زده شد و ماموران ساعت 22:30 دقیقه شامگاه چهارشنبه محسن را در خیابان 22 بهمن در حالیکه یک چاقو به دست داشت شناسایی کردند و قبل از اینکه این مرد دست به اقدام خونین دیگری بزند ماموران در یک عملیات غافلگیرانه او را دستگیر کردند.

محسن در همان اعترافات ابتدایی به قتل مادرش اعتراف کرد اما گفت: مادرش را به قتل نرسانده و یک شیطان در نقش مادرش که قصد جان او را داشته به قتل رسانده است.

صحنه قتل

محسن در خصوص جزئیات قتل مادرش گفت: داخل حمام بودم و قرار بود مادرم برای کیسه کشیدن کمرم داخل حمام شود که در یک لحظه مادرم را که یک شیطان بود جلوی در حمام دیدم و با سنگ پایی که در دست داشت ادعا کرد که یا من او را می کشم یا او مرا می کشد.

وی افزود: من با یک شیطان روبرو بودم که قصد کشتن مرا داشت به همین خاطر با مشت نزدیک به 30 تا 40 ضربه به سر او زدم و برای اطمینان از قتل با چاقو به جانش افتادم و پس از کشتن شیطان برای اینکه ا و را به سردخانه نبریم قصد داشتم جسد را داخل یخچال بگذارم اما موفق نشدم و جسد را داخل آشپزخانه رها کرده و از ساختمان خارج شدم.

قاتل شیشه ای ادامه داد: در خیابان همه انسان ها مثل شیطان بودند که به سمت آنها آب دهان پرت می کردم و چون چاقو در دستم بود کسی جرات نداشت به سمتم حمله کند تا اینکه پلیس سر رسید و مرا دستگیر کرد.

بنا به این گزارش، قاتل شیشه ای پس از اعتراف به قتل مادرش برای تحقیقات بیشتر به دستور بازپرس پرونده در اختیار ماموران اداره 10 پلیس آگاهی تهران قرار گرفته است.

تحلیل

افیونی که عامل قتل های خانوادگی است

دکتر رضا احمدی روان شناس و استاد دانشگاه

متاسفانه سوء مصرف مواد مخدر به ویژه شیشه در بین برخی جوانان و نوجوانان گسترش یافته است و همین اتفاق تلخ عامل اصلی جنایت های خانوادگی به شمار می رود در حالیکه خانواده محیط امنی است برای اعضایی که در آن پرورش پیدا می کنند. خانواده رکن اصلی و اساسی در جامعه است که قابل احترام و حرمت است ولی برخی جوانان شیشه ای جرم و جنایت های محیط جامعه را به درون این نهاد مقدس و مهم می کشانند متاسفانه مخدر شیشه به شدت توهم زا است و مصرف کنندگان به دلیل توهم و صداهای ذهنی که می شنوند فکر می کنند در حال مبارزه با ابلیس یا شیطان هستند در حالیکه اعضای خانواده خود را آزار می دهند و در حال آسیب رساندن به آنها هستند و بعد از اینکه به خود می آیند پشیمان می شوند این اتفاقات ناگوار به دلیل توهماتی است که مخدر شیشه به مصرف کنندگان می دهد.

مصرف مخدر و اعتیاد جوانان یکی از آسیب های اجتماعی و جزء چند بحران اصلی در دنیا محسوب می شود. در گذشته مصرف مخدرهایی همچون تریاک و حشیش در بین جوانان رواج فراوان داشت اما در حال حاضر مواد صنعتی روان گردان شیشه که در ظاهر آثار فیزیکی هم به همراه ندارد جایگزین مواد مخدر شده است.

برخی از جوانان به‌ علت عدم آگاهی از مضرات و پیامدهاى مواد صنعتی و نادیده ‌انگاشتن عوارض آن، دچار باورهاى غلط شده به ‌طوری که فکر می کنند مصرف تفریحى و تجربه یک ‌باره آن، نه تنها سبب کسب لذت، تفریح و خوشگذرانى و رفع مشکلات روحى می شود بلکه اعتیاد آور نیز نخواهد بود. غافل از این واقعیت‌ که بسیارى از معتادان و مصرف‌ کنندگان شیشه با همین انگیزه غلط اقدام به مصرف کرده و همین یک ‌بار مصرف سبب ایجاد تمایل و احساس مثبت براى ادامه مصرف در آنان شده ، موجبات وابستگى روانى به این ‌گونه مواد را در آنان فراهم کرده است.

مصرف اینگونه مواد توهم زا در فاز اول بسیار لذت بخش بوده و باعث سرخوشی فراوان در افراد می گردد اما به مرور بدن به این میزان از مصرف مواد مقاومت نشان داده و برای بدست آوردن لذت های قبلی احتیاج به مواد بیشتری هست که که این وابستگی شدید و بیمارگونه که همراه با مشکلات مالی همراه است این افراد را به سوی سرقت و هر گونه رفتار کجروانه سوق می دهد .بطوری که اگر مانعی از سوی فرد معتاد برای دستیابی به مواد احساس شود به شدت با رفتارهای خشونت آمیز پاسخ داده می شود.

مصرف این گونه مواد سیستم عصبی را دچار اختلال کرده، افراد را دچار بیماریهای روانی از جمله اسکیزوفرنی می کند که رفتارهای توهم آمیز از پیامدهای آن است که در این وضعیت او یک موجود بسیارخطرناک می شود، آدمی با رفتارهای توهم آمیز که همه را دشمن خود می پندارد که باید سر به نیست شان کند. این موجود متوهم و خطرناک، به راحتی دست به هر گونه جنایتی می زند .

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟