به گزارش رکنا، سرهنگ کارآگاه "احمد نجفی" ، در تشریح خبر گفت: ساعت 1200 مورخه یکم بهمن ماه 4 نفر سارق در کلینیک پزشکی واقع در محدوده شهرک غرب اقدام به سرقت کرده بودند که یکی از سارقان توسط عوامل کلینیک دستگیر می شود.

وی افزود: با حضور مأموران کلانتری مشخص شد 4 نفر سارق با یک دستگاه خودروی تیبا با معرفی خود به عنوان مأمور پلیس با نشان دادن احکام قضایی جعلی ، بیسیم و دستبند به بهانه پول شویی و کالای قاچاق برای سرقت یک دستگاه لیزر به ارزش یک میلیارد تومان وارد کلینیک شده که با هوشیاری کارکنان و مشکوک شدن به رفتار سارقان و پس از مقاومت کارمندان از سرقت ناکام مانده و در نهایت پس از سرقت چهار دستگاه گوشی، مقادیری ارز به ارزش دویست میلیون تومان اقدام به فرار کرده که در حین فرار یکی از آنها به هویت سهراب دستگیر و تحویل مأموران کلانتری می می گردد و در بازرسی بدنی صورت گفته از وی یک دستگاه بی سیم و یک دسته چک مسروقه کشف می شود.

عاون مبارزه با جرایم سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: پرونده با موضوع سرقت بعنف تشکیل و به همراه متهم با دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه دو تهران در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی قرار گرفت.

نجفی در ادامه با اشاره به اینکه در تحقیقات صورت گرفته از سهراب ضمن اعتراف به جرم خود گفت: من و به همراه سه نفر دیگر از همدستانم که سرکرده باند اصغر بود با طراحی سرقت ها اقدام به سرقت تحت عنوان مأمور کردیم، افزود: با انجام اقدامات پلیسی مشخص شد سرکرده باند مجرم حرفه ای و سابقه داری است که به اتهام کلاهبرداری به ده سال حبس محکوم شده است و هر از گاهی با سپردن قرار وثیقه از زندان آزاد و اقدام به سرقت می نماید.

وی بیان داشت: کارآگاهان در شاخه دیگر از تحقیقات خود با بررسی دسته چک مکشوفه دریافتند دسته چک متعلق به فردی است که در تاریخ سی ام آذر ماه امسال منزلش واقع در محدوده محلاتی مورد دستبرد سارقان قرار گرفته و از وی حدود 4 میلیارد تومان وسیله منزل را به سرقت برده اند.

این مقام ارشد انتظامی پایتخت اضافه کرد: با اقدامات صورت گرفته متهم اصلی به همراه دو همدست دیگرش دستگیر و از آنها دو دستگاه بی سیم،دو رشته دستبند فلزی،یک عدد باتوم فنری،یک عدد اسپری اشک آور،احکام قضایی جعلی و حکم ورود به مخفیگاه جعلی و مهر بازرس ویژه اتباع خارجه کشف شد.

وی در خصوص اظهارات متهم اصلی این پرونده عنوان داشت: متهم در اعترافات خود گفت: پس از سپردن وثیقه از زندان آزاد شدم و به اتفاق همدستانم با تشکیل باند اقدام به سرقت تحت عنوان مأمور می کردیم که در آخرین سرقت موفق به فرار شدیم ولی همدستم سهراب دستگیر شد و پول حاصله را صرف خوشگذرانی کردیم.

سرهنگ نجفی با اشاره به دستگیری اعضای این باند سرقت و اعتراف صریح به جرم خود همگی با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی جهت انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرایم دیگر در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی می باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟