حجم ویدیو: 39.00M | مدت زمان ویدیو: 00:04:52

به گزارش گروه ورزشی رکنا، سردار حسین امجدیان در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه زنده فوتبال برتر با اشاره به ماجرای درگیری سیاوش یزدانی و عارف غلامی در داربی ٩١، اظهار کرد: پلیس خدمتگزار مردم است. این دو بازیکن آی دی کارت نداشتند و ما هم سه روز قبل هم گفته بودیم و هشدار داده بودیم که شاید مشکل ایجاد شود. با این حال یزدانی و غلامی قصد داشتند وارد رختکن شوند و پلیس از آنها درخواست آی‌دی‌ کارت کرد. آنها هم اعلام کردند که آی دی کارت ندارند.

وی افزود: در آن صحنه نماینده دادگستری هم حضور داشت و این دو بازیکن او را هُل دادند و در ادامه عارف غلامی با مشت به سر سرهنگ دهقان، یکی از نیروهای ما زد. همه شاهد این موضوع بودند. در ادامه هم نیروهای ما این دو بازیکن را به سمت پله‌های کنار زمین هدایت کردند اما آنها به نیروهای ما حمله کردند. در ادامه من به صحنه رسیدم و این 2 بازیکن را به یک حسینیه هدایت کردم و با هر دو صحبت کردم و حتی به آنها آب و شکلات دادم.

وی تصریح کرد: فکر می کنیم این بازیکنان جو سازی کردند و گفتند با ما برخورد شده است. ما درگیری فیزیکی نداشتیم. من خودم با آنها در حسینیه صحبت کردم اما این 2 بازیکن با جو سازی در زمین دشمن بازی کردند. ما پلیس و خادم مردم هستیم و حتی در داربی ایستگاه صلواتی راه اندازی کردیم تا مردم راحت باشند.

در همین رابطه، یکی از کارشناسان رسانه ای در گفت و گو با خبرنگار رکنا گفت: در گذشته نیز بارها دیده ایم که برخی بازیکنان پس از مدتی بازی در تیم های مشهور پایتخت، از انداختن آیدی کارت به گردن، خودداری کرده اند و به نوعی اخلاق حرفه ای ورزش را رعایت نکرده اند. این موضوع اما متاسفانه مشکلات فراوانی را برای ورزشکارانمان به بار آورده است که مانند آن را جمعه و در حاشیه برگزاری داربی 92 شاهد بودیم.

او در ادامه افزود: به عنوان مثال در نظر بگیرید که خدای ناکرده فردی شرور قصد ورود به رختکن و آسیب رساندن به جان بازیکنان و مربیان 2 تیم را داشت. در این صورت و بروز حادثه احتمالی، به طور قطع نوک پیکان انتقاد به سمت پلیس می رفت که چرا نکات امنیتی را به خوبی رعایت نکرده است. بنابراین در این موضوع باید و باید به پلیس حق داد. چرا که درخواست آیدی کارت بدیهی ترین مساله ای است که یک ورزشکار حرفه ای می بایست آن را رعایت کند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟