به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه "جهانگیر تقی پور" معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت ، گفت : 7خرداد ماه سال جاری پرونده ای مبنی بر کلاهبرداری از خانمی جوان به نام النازبه ارزش 10 میلیارد ریال به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 6 تهران برای رسیدگی تخصصی به اداره چهاردهم پلیس آگاهی ارسال شد.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت بیان داشت : شاکی با حضور در اداره چهاردهم به کارآگاهان گفت، حدود 2 ماه پیش از طریق فضای مجازی با مردی به نام "همایون" 36 ساله آشنا شدم. همایون که خود را یک فعال اقتصادی و سرمایه گذار معرفی می کرد بعد از چند روز مراوده، پیشنهاد یک طرح اقتصادی مبنی بر فروش طلا و جواهر را به من داد و قرار شد مبلغی را برای سرمایه گذاری به او بدهم. من هم در مرحله اول مقداری طلاجات شخصی ام به ارزش 2 میلیارد ریال را به او سپردم و در مراحل بعدی با ترفندهایی اعتمادم را جلب و مبالغی از من دریافت کرد که در مجموع حدود 10 میلیارد ریال به او دادم و بعد از گذشت مدتی همایون غیبش زد و هر چه با وی تماس گرفتم جوابگوی تلفنم نبود و متوجه شدم از من کلاهبرداری شده است و او شیاد است .

این مقام انتظامی عنوان داشت: شاکی درخصوص ویژگی های همایون برای کارآگاهان گفت، همایون بسیار خوش لباس ، مبادی آداب و خوش رفتار بود و همین طرز رفتار او باعث جلب اعتماد من شد تا جایی که این برخورد وی موجب شد پیشنهاد ازدواجش را قبول کنم.

کارآگاه تقی پور در ادامه گفت : کارآگاهان در گام بعدی به بررسی محل های قرار و تردد همایون می پردازند و با پایش اطلاعاتی و تحقیقات میدانی عکسی از او به دست می آورند.

وی تصریح کرد: تنها سرنخ بدست آمده از همایون کارآگاهان را کمک کرد که با تطبیق چهره وی با متهمان و مجرمان سابقه دار آدرس و مشخصات واقعی او را به دست بیاورند .

سرهنگ تقی پور افزود : در ادامه تحقیقات با توجه به اینکه او خود را به اسم های مختلف معرفی می کرد، امکان به دست آوردن مخفیگاه وی برای کارآگاهان میسر نشد تا اینکه با هوشیاری و تلاش کارآگاهان مشخص شد متهم با هویت جعلی در یکی از هتل های لوکس تهران اقامت دارد. با دستور بازپرس پرونده وی 27 دی ماه در یکی از هتل ها دستگیر شد . او در ابتدا هویت خود را همان هویت جعلی معرفی می کرد که در نهایت لب به اعتراف گشود و به جرم کلاهبرداری اعتراف کرد.

این مقام انتظامی ابراز داشت: متهم با انتقال به اداره چهاردهم پلیس آگاهی گفت، حدود یک سال است از طریق فضای مجازی با دختران جوان آشنا می شدم و با اعمال و رفتار متقلبانه اعتماد آنها را جلب کرده و پس از فریب سوژه ها مبالغی از آنها دریافت می کردم و سپس متواری می شدم . اغلب مبالغی که از سوژه هایم به دست می آوردم بین 500 تا یک میلیارد ریال بود تا این سوژه آخر که حدود 10 میلیاردریال از وی کلاهبرداری کردم .

وی با بیان اینکه مبلغ کلاهبرداری شده از دختران جوان تا این لحظه با توجه به اعترافات متهم نزدیک به 20 میلیارد ریال برآورد شده است تصریح کرد : متهم با دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 6تهران به منظور شناسایی سایر شاکیان در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی قرار دارد .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟