حجم ویدیو: 25.37M | مدت زمان ویدیو: 00:04:02

به گزارش اختصاصی خبرنگار رکنا، شامگاه دوشنبه 30 دی امسال ماموران کلانتری تهرانسر در جریان درگیری یک جوان با چند مرد قرار گرفتند و خیلی زود تیمی از ماموران گشت کلانتری برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

ماموران با حضور در محل اطلاع پیدا کردند که چند مرد که از دوستان و همکاران پسر جوان که فرهاد نام دارد با پرداخت پول منتظر صفر شدن جریمه های خودروهایشان بودند اما با گذشت مدتی این اقدام صورت نگرفته و بخاطر همین با هم درگیر شده اند.

تیم پلیسی در ادامه تحقیقات پی بردند که این جوان ابتدا برای جلب اعتماد طعمه هایش با پرداخت چند قبض جریمه خودرو اعتماد آنها را جلب کرده و طعمه ها با این تصور که این جوان توانسته با دریافت پول کم تری از جریمه ها می تواند جریمه خودروها را صفر کند برای وی مشتری پیدا کرده اند.

دیگر سوژه ها که با پرداخت نصف پول جریمه هایشان به پسر جوان در انتظار صفر شدن جریمه هایشان بودند اما با گذشت نزدیک به یکسال وقتی این اقدام صورت نمی گیرد که طعمه ها با وی قرار ملاقاتی برای حل شدن این مشکل با فرهاد می گذارند که بین آنها درگیری رخ می دهد.

قمپوز در کردن

فرهاد 30 ساله که یک جوان تحصیلکرده است ادعا می کند که قصد کلاهبرداری نداشته و تنها به خاطر یک قمپوز در کردن کارش به اینجا کشیده شده است.

سابقه داری؟

نه.

شغل؟

در یک شرکت خصوصی کار می کردم

به چه جرمی دستگیر شدی؟

باور کنید من قصد کلاهبرداری یا خلافکاری نداشتم. الان به جرم کلاهبرداری به بهانه صفر کردن جریمه خودروها دستگیر شدم البته خودم با پلیس تماس گرفتم.

اصل ماجرا چیست؟

یک روز با همکاران در محل کار نشسته بودیم و صحبت می کردیم که یک دفعه برای خودنمایی من از خودم قمپوز در کردم و گفتم برای پرداخت جریمه آشنا دارم و می توانم خلافی شان را صفر کنم، بعد از یک هفته از شانس بد من، موتور سرپرست شرکت را پلیس توقیف کرد و مدارکش را تحویل من داد تا کار صفر کردن خلافی را انجام دهم. چون حرف زده بودم و نمی خواستم شرمنده باشم و قمپوز در کردنم لو برود از جیب خودم جریمه را پرداخت کردم و گفتم که خلافی تان صفر شده است که این ماجرا در شرکت پخش شد و از فردا پولی بود که به حسابم می ریختند و می خواستند که جریمه هایشان را صفر کنم.

برای سرپرست شرکت چقدر خرج کردی؟

500 هزار تومان جریمه داشت که همه را از جیب خودم پرداخت کردم.

چقدر پول به حسابت واریز شد؟

متفاوت بود، از 500 هزار تومان تا 6 میلیون تومان پول به حسابم واریز شده بود.

6 میلیون تومان؟!

بله، 13 میلیون جریمه داشت که 6 میلیون به حسابم ریخت تا جریمه هایش را صفر کنم.

با پول ها چه کردی؟

باور کنید با پول هایی که به حسابم واریز شده بود چند جریمه را صفر کردم، حتی جریمه 13 میلیونی را با پول هایی که به دست آوردم پرداخت کردم و این روند باعث اعتماد بیشتر آنها شده بود که در مجموع 16 میلیون تومان به حسابم آمد و برای اینکه بخواهم پول ها را برگردانم حتی خودروی خودم را فروختم.

پس چرا دستگیر شدی؟

چون نمی خواستم ماجرای قمپوز در کردنم لو برود ادعا کردم دوستم که جریمه ها را صفر می کرد دستگیر شده است و مدتی آنها را منتظر گذاشتم تا اینکه با آنها قرار گذاشتم تا پول هایشان را بازگردانم که آنها می گفتند چرا برای دیگران را صفر کردی برای ما هم باید انجام بدهی و سر این موضوع با هم بحث کردیم که خودم با پلیس تماس گرفتم.

حرف آخر؟

من کلاهبرداری و جعل نکردم و به خاطر یک قمپوز در کردن پام به اینجا کشیده شد که در حال بازگردان پولهای شاکیان پرونده ام بودم که دستگیر شدم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟