به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه "مرتضی نثاری" رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت گفت: 20 فروردین ماه امسال پرونده ای با موضوع سرقت از انباری با دستور دادیار شعبه چهارم دادسرای ناحیه 34 تهران به پایگاه چهارم پلیس آگاهی برای شناسایی سارق یا سارقان ارجاع شد و رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه چهرم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

این مقام انتظامی گفت: شاکی به پایگاه چهارم دعوت و در تشریح اتفاق رخ داده اظهار داشت، ساعت 16:00 شانزدهم اسفند ماه انبار را ترک و فردای آن روز ساعت 0900 به انبار مراجعه کردم که متوجه شدم کلیه قفل های انباری تخریب و از داخل انبار 93 حلقه کابل،60 حلقه سیم ساختمانی به ارزش حدود یک میلیارد و 500 میلیون ریال سرقت شده است.

این مقام پلیسی افزود: درگام بعدی کارآگاهان به بررسی های میدانی پرداختند و مشخص شد روز حادثه یک دستگاه خودروی ریو سفید رنگ در محل تردد داشته و جلوی انبار شاکی توقف کرده است. با بررسی شماره پلاک خودرو مذکور از سیستم راهور ناجا معلوم شد خودرو متعلق به شخصی به نام مرتضی به نشانی خیابان هنگام ¬می باشد. با هماهنگی مقام قضائی مالک خودرو به صورت کتبی و تلفنی به پایگاه چهارم دعوت شد ولی وی مراجعه ای نداشت.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت اظهار داشت: با گزارش مجدد دستور توقیف خودرو در سیستم پلیس ثبت و در نهایت خودرو در دوم آبان ماه توسط کلانتری 146 حکیمیه بدون سرنشین توقیف و به پارکینگ انتقال یافت.

وی تصریح کرد: با توقیف خودروی سواری مالک آن در آگاهی حاضر و بیان داشت : از موضوع سرقت اطلاعی ندارم وخودرو متعلق به بنده می باشد ولی بیشتر اوقات در اختیار فرزندم جمال21ساله است. از فرزند وی نیز تحقیق به عمل آمد که اظهار داشت، به مدت دو یا سه روز در طول هفته با خودروی پدرم از ساعت 1400الی 2400 کار می کنم و بعد از آن خودرو در جلوی درب منزل پارک می باشد و از موضوع سرقت اطلاع ندارم.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت گفت : مجددا از متهم پس از ارائه شماره خودروی ایشان و اعلام اینکه سرقت در ساعت 0400 بامداد صورت گرفته تحقیقات پلیسی انجام گرفت که این بار جمال با مشاهده شواهد غیر قابل انکار ، بناچارلب به اعتراف گشود و گفت : سرقت را قبول دارم و طی دو مرحله اقدام به سرقت کردم و از قبل آمار انبار را داشتم که محل دپوی کابل و سیم می باشد. در انبار را تخریب و 90 کلاف کابل و تعدادی سیم را بار خودروام منتقل و به خانه مان بردم.

این مقام پلیسی ابراز داشت: متهم در ادامه به کارآگاهان گفت، فردای آن روز اموال را به یک ضایعاتی در خیابان احسان بردم و به مبلغ 145 میلیون ریال فروختم.

وی اضافه کرد: در گام بعدی تحقیقت پلیسی، مالخر اموال سرقتی شناسایی و با دستور قضائی تیمی از کارآگاهان به مخفیگاه مالخر مراجعه و پس از مراقبت های ویژه پلیسی، موفق شدند مالخر اموال سرقتی را به نام عزیز46 ساله دستگیر کنند.

نثاری با اشاره به اینکه هر دو متهم به سرقت و مالخر اموال سرقتی معترف شدند، خاطر نشان کرد: هر دو متهم با دستور شعبه چهارم دادیاری دادسرای ناحیه 34 تهران روانه زندان شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟