به گزارش رکنا، سرهنگ "چنگیز ایدون" گفت: بیست و دوم دی ماه امسال ماموران کلانتری 112 ابوسعید از طریق مرکز فوریت های پلیسی در جریان وقوع یک فقره سرقت از مغازه ساعت فروشی واقع در محله منیریه قرار گرفتند و با تشکیل پرونده ای با موضوع کش روی برای بررسی موضوع به نشانی اعلامی مراجعه کردند.

رئیس کلانتری 112 ابوسعید گفت: با حضور ماموران در محل، مالک مغازه ساعت فروشی اظهار داشت، فردی میانسال به مغازه ام وارد شد و چند نمونه ساعت به درخواست وی در اختیارش گذاشتم تا اینکه ساعت دیگری را از داخل ویترین درخواست کرد و به سمت ویترین جلویی رفتم و در نهایت با بهانه ای خریدی نکرد و از مغازه خارج شد. پس از خروج وی متوجه شدم یکی از ساعت های داخل ویترین مغازه ام سرقت شده است.

وی افزود: با تایید صحت خبر ، ماموران کلانتری ابوسعید در تحقیقات میدانی موفق شدند چهره واضحی از متهم به دست بیاورند که در پایش های اطلاعاتی به دست آمد که متهم سابقه دار بوده و پیش تر نیز به جرم کش روی مدتی را در زندان سپری کرده است.

ایدون عنوان کرد: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی مخفیگاه متهم شناسایی و با هماهنگی های قضائی تیمی از ماموران کلانتری برای دستگیری وی اعزام شدند، اما وی از مخفیگاهش نقل و مکان کرده بود.

رئیس کلانتری ابوسعید افزود: تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه صبح روز گذشته مالک مغازه ادعا کرد ساعت سرقتی اش را در یکی از سایت های خرید و فروش کالاهای دست دوم مشاهده کرده است.

وی با اشاره به اینکه با به دست آوردن سرنخ های جدیدی از متهم، مخفیگاه جدید وی در محدوده کلانتری شناسایی شد، ابراز داشت: با هماهنگی های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و در همان بازجویی اولیه به جرم خود مبنی بر سرقت از مغازه ساعت فروشی و فروش آن در سایت های اینترنتی اعتراف و در ادامه ساعت سرقتی از مخفیگاهش کشف شد.

رئیس کلانتری ابوسعید افزود: متهم در بازجویی های انجام شده به 50 فقره سرقت اعتراف و اظهار داشت در 2 سال اخیر که از زندان آزاد شده است با مراجعه به مغازه های ساعت فروشی در خیابان ولی عصر و محله منیریه به بهانه خرید ساعت از قیمت واقعی ساعت ها مطلع می شدم و پس از کش روی ساعت ها و درج آن در سایت های خرید و فروش آنها را می فروختم.

ایدون با بیان اینکه متهم به مرجع قضائی معرفی شد، به مالکان مغازه ها توصیه کرد: ویترین مغازه را به قفل مجهز کنند تا سارق یا سارقان احتمالی به راحتی به اقلام داخل ویترین دسترسی نداشته باشند و همچنین مالکان مغازه های ساعت فروشی محله منیزیه و ولی عصر که بدین صورت از مغازه آن ها سرقت شده است برای پیگیری پرونده شان به کلانتری 112 ابوسعید مراجعه کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟