به گزارش رکنا، محسن گل محمدی امروز  اظهار کرد: با تلاش همکاران قضایی ، اعضای شورای حل اختلاف شهرستان ایرانشهر، مددکاران زندان ایرانشهر و مساعدت و اعلام گذشت اولیای دم مقتول، اجرای حکم قصاص مربوط به فردی که مرتکب قتل شده بود و قرار بود بامداد روز شنبه حکم وی اجرا شود، متوقف و فرد قاتل بخشیده شد.

وی با اعلام اینکه فرد بخشیده شده جوانی بوده که در سال ۱۳۹۵ و طی یک نزاع خیابانی مرتکب قتل جوان دیگری شده بود، افزود: با تلاش ها و رایزنی‌های فراوان انجام شده خانواده مقتول ساعاتی قبل از اجرای حکم قصاص، رضایت خود را اعلام کردند و از حق قصاص خود گذشتند.

گل محمدی تاکید کرد: تلاش و رویکرد دستگاه قضایی و دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان ، ایجاد صلح و سازش و گسترش فرهنگ گذشت در کشور و استان است.

دادستان ایرانشهر گفت: گذشت کردن یکی از فضیلت ها وارزش های حاکم بر جامعه ی اسلامی و انسانی است که از سوی همگان به حکم سیره شرع و عقلا مورد توجه وعنایت قرار گرفته است بطوریکه خداوند متعال در قرآن کریم و آیات ۱۷۸ و ۱۷۹ از سوره بقره عفو وگذشت به ویژه در حال قدرت را بر انتقام ومجازات می ستاید وبر کسانی که در عین توانایی از حق خویش می‌گذرند و با بزرگواری چشم بر مجازات می‌بندند درود می‌فرستد وآن را بعنوان امری معروف وهنجاری پسندیده و نیکو مورد تایید قرار می دهد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟