به گزارش رکنا،  نمی داند تاوان اشتباهی که انجام داده چیست و تا کی باید به خاطر عضویت در شرکت های هرمی به دادسرا رفت وآمد کند.

مهدی هم پولش را از دست داده و هم به خاطر خطای بزرگش قادر به ادامه تحصیل در دانشگاه نیست. همه آرزو دارند در دوره دکترا در دانشگاه تحصیل کنند اما او که در دانشگاه پذیرفته شده به دلیل عضویت در شرکت های هرمی قادر به ادامه تحصیل نیست.

او وقتی در برابر بازپرس دادسرای قرار گرفت شکایتش را این طور مطرح کرد: «سال گذشته در رشته روانشناسی فوق لیسانس گرفتم. اما با این وجود نتوانستم شغل مناسبی پیدا کنم. با هرکس که فکر می کردم بتواند برایم کاری انجام دهد تماس گرفتم اما فایده ای نداشت و چند ماه خانه نشین شده بودم تا این که یکی از دوستانم که در یک آموزشگاه کار می کرد به من پیشنهاد داد، سری به محل کارش بزنم.

او گفت اگر مدیر آن جا قبول کند می توانم در آموزشگاه تدریس کنم. به این ترتیب به آموزشگاه رفتم. وقتی وارد شدم دوستم همراه با چند نفر از همکارانش به استقبالم آمدند و حسابی از من پذیرایی کردند. این استقبال گرم برایم کمی عجیب بود و از آن شوکه شده بودم. وقتی آن ها شروع به صحبت کردند فهمیدم حرف های شان ربطی به تدریس در آموزشگاه ندارد.

یکی از آن ها در حالی که با هیجان زیادی صحبت می کرد و جزوه ای را ورق می زد پیشنهاد عجیبی را مطرح کرد و گفت اگر می خواهم آینده خوبی داشته باشم بهتر است در شرکت آن ها سرمایه گذاری کنم. او گفت با این کار در مدت کوتاهی وضع زندگی ام تغییر می کند و می توانم مدتی را که بیکار بودم به این شکل جبران کنم.

پیشنهاد او چشم گیر بود اما من پول چندانی برای این کار نداشتم. با این حال دلم را به دریا زدم و تصمیم گرفتم شانسم را امتحان کنم. خودم مقداری پول پس انداز کرده بودم. مقداری هم از دوستانم قرض گرفتم و در مجموع حدود ۵ میلیون تومان پول به دوستم دادم تا برایم سرمایه گذاری کند.

او در قبال پولی که از من گرفت هیچ رسید یا سندی به من نداد. مدتی گذشت اما خبری از سود نشد و وقتی سراغ دوستانم رفتم به من گفتند در این کار ضرر کرده اند و پولی برایشان باقی نمانده است.

مدتی است توانسته ام در یک شرکت به طور قراردادی کار کنم اما حدود دو ماه دیگر قراردادم به پایان می رسد و چون مدیر شرکت فهمیده من در یک شرکت هرمی عضو بودم حاضر نیست قراردادم را تمدید کند. ازطرفی چند ماه قبل در آزمون دکترا نیز قبول شدم اما چند روز قبل فهمیدم به خاطر عضویت در شرکت هرمی نمی توانم ادامه تحصیل دهم. این در حالی است که من فریب خورده هستم و از این راه پولی به دست نیاورده ام.» برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟