به گزارش رکنا، رحمان ملکوتی‌فر در ارتباط با موضوع کیک‌های حاوی قرص اظهار داشت: از آنجا که موضوع با سلامت مردم ارتباط مستقیم داشت با توجه به ملاحظه مصادیقی از این موضوع در چند نوع کیک که همگی از برند‌های معتبر ملی بودند، رسیدگی دقیق موضوع در هر یک از مصادیق در دستور کار قرار گرفت و با همکاری مسئولان شهرستانی انبار آن شرکت‌های تولیدی به صورت موقت از عرضه محصولات مشابه به بازار Store منع شدند و صرفاً انبار مربوط به همان کالا‌ها توقیف شدند.

او ادامه داد: باید توجه داشت که این دستورات قضائی صرفاً جهت برخورد و مجازات صادر نمی‌شوند و بسیاری از آن‌ها جنبه پیشگیری و حتی حمایتی و صیانتی دارند؛ به نظر می‌رسد چنانچه موضوع آلودگی تعداد معدودی از کیک‌ها به قرص صحت داشته باشد با توجه به شرایط مصادیق تلاش جهت لطمه زدن به تولیدات معتبر داخلی در جریان است.

دادستان چابهار افزود: با توجه به این موضوع توقیف بخشی از انبار شرکت‌ها صرفاً برای بررسی دقیق‌تر موضوع انجام شده و با همکاری کامل مسئولان این شرکت‌ها صورت گرفته است؛ در ادامه رسیدگی به پرونده، مسئولین قضایی، اجرایی، انتظامی و بهداشتی این شهرستان با حضور در محل انبار نسبت به بررسی دقیق موضوع اقدام کردند.

ملکوتی‌فر اظهار داشت: همانگونه که پیش‌بینی می‌شد هیچگونه اشکالی در کیک‌های تولیدی در حال عرضه این شرکت‌ها مشاهده نشد؛ با این حال اصل موضوع کیک‌های آلوده در حال بررسی است و مراجع قضائی و انتظامی و امنیتی ما در حال رصد موضوع هستند.

او در واکنش به این موضوع که برخی مسئولان مدعی شناسایی عوامل توزیع کیک‌های آلوده در شهرستان چابهار شده‌اند، گفت: چنین موضوعی صحت ندارد و با وجود تلاش همکاران بنده در چابهار و اقدامات پیشگیرانه و بررسی‌های صورت گرفته همچنان کسی حتی به عنوان مظنون پرونده شناسایی نشده است.

دادستان ادامه داد: بررسی اظهارات خلاف واقع برخی مسئولین که در منابع رسمی نیز پخش شده در دستور کار قرار دارد، اما موضوع کیک‌های آلوده که مستقیماً با جان مردم در ارتباط است از اهمیت بیشتری برخوردار است.

ملکوتی‌فر با اشاره به اینکه پیش از این چنین موضوعی در شهرستان چابهار سابقه نداشته، گفت: همه انبار‌ها بعد از بررسی‌های لازم رفع توقیف شدند و شرکت‌های معتبر ملی با حمایت بیش از پیش مسئولین می‌توانند با رعایت مقررات آزادانه به فعالیت اقتصادی خود ادامه دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟