به گزارش گروه حوادث رکنا، صبح روز گذشته عاملان سرقت مسلحانه از یک انبار برنج در محله حصارک، در شعبه ۱۲ دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه قرار گرفتند.

در ابتدای جلسه دادگاه، قاضی تولیت ضمن قرائت مشخصات 5 متهم و شاکی پرونده، مواد ۱۹۳ و ۱۹۴ قانون آیین دادرسی کیفری را به حاضران در جلسه ابلاغ و تفهیم کرد.

رئیس دادگاه در ادامه از نماینده دادستان تا خواست تا مطالب خود را در دفاع از کیفرخواست ارائه دهد، نماینده دادستان نیز اظهار کرد: با توجه به شکایت شاکی و گزارش ضابطین و اظهارات متهمان در جلسات دادسرا و کیفرخواست صادره تقاضای صدور رای شایسته و قانونی را از دادگاه دارم.

در این بخش از جلسه دادگاه، رئیس دادگاه از شاکی پرونده خواست تا توضیحات خود را ارائه دهد.

شاکی پرونده نیز بیان کرد: حدود 2 سال پیش، روزی دو وانت نیسان حامل برنج به انبارم آمد که یکی از آن‌ها را خالی کردیم و قصد داشتیم تا بار وانت دیگر را خالی کنیم که ناگهان در انبار زده شد.

وی ادامه داد: پرسیدیم کیست که فردی در پاسخ گفت همسایه هستم، زمانی که در را باز کردیم یک مرد در حالی که بیسیم به دست داشت وارد انبار شد و از همراهان خود که دو نفر بودند خواست تا وارد انبار شوند.

شاکی پرونده تصریح کرد: یکی از آن سه مرد لباس ماموران را به تن و اسلحه به کمر داشت و وارد انبار شدند و با مقداری تریاک خارج شدند، در ادامه به من دستبند زدند و مدارک و تلفن همراهم را گرفتند و مرا با خود بردند.

وی افزود: در بزرگراه باکری، زیر پل حکیم گفتند که قصد دارند مرا به انبار بازگردانند، در ادامه مرا در نزدیکی انبارم پیاده کردند و رفتند؛ این در حالی بود که این سه مرد سه کیسه برنج ۱۰ کیلویی، یک برگ چک ۹ میلیونی و بیش از یک میلیون پول با خود برده بودند.

شاکی پرونده ادامه داد: من در خصوص سه نفر از متهمان پرونده رضایت دادم، اما در خصوص چهار نفر دیگر آن‌ها رضایت ندارم و از آن‌ها شاکی هستم.

وکیل شاکی نیز در این بخش از جلسه دادگاه بیان کرد: وکیل نسبت به متهمان ردیف اول تا چهارم گذشت کرده هر چند که جنبه عمومی جرم به قوت خود باقی است.

وی در ادامه در حالی که برای متهمان ردیف پنجم و ششم متهمان تقاضای مجازات می‌کرد، گفت: متهمان ردیف پنجم و ششم گفته اند که موکل در پی یافتن گنجی بزرگ شریک خود را کشته تا سهمی به او ندهد و به متهمان ردیف اول تا چهارم گفته اند که قصد دارند تا سهم شریک موکل را بگیرند و به اولیای دم دهند؛ درحالی که هیچ مدرکی دال بر نقش موکل در مرگ آن مرحوم وجود نداشته و وی خودکشی کرده بوده است.

قاضی تولیت در این بخش از جلسه دادگاه ضمن تفهیم اتهام به متهم ردیف اول گفت: اتهام شما بر اساس کیفرخواست صادره مشارکت در سرقت مسلحانه با سلاح گرم و همراه داشتن کلت کمری، غصب عنوان مامور و بازداشت غیرقانونی شاکی است، آیا این اتهامات را قبول دارید؟ دفاعیات خود را شرح دهید.

متهم دیف اول در پاسخ گفت: اتهامات را قبول ندارم، ما فریب خوردیم و هیچ گونه سوءنیت و هدفی برای انجام این کار نداشتیم.

در ادامه، هیات قضایی پس از استماع دفاعیات سایر متهمان و وکلای آن‌ها برای تصمیم گیری در خصوص این پرونده وارد شور شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟