به گزارش رکنا، روز بیست و سوم شهریور سال جاری مردی با مراجعه به دادسرای امور جنایی تهران از گمشدن برادرش به نام "داود 68 ساله" خبر داد و خواستار ردیابی او و افشای راز سرنوشتش شد.

خیلی زود با دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 27 تهران تیمی از پایگاه پنجم پلیس آگاهی وارد عمل شدند تا رازگشایی کنند.

برادر داود که نگران بود در این مرحله به افسر تحقیق گفت: حدود 3 ماه است که برادرم به خانه نیامده است و به علت اعتیادی که داشت بیشتر اوقات در ماشین خود استراحت می کرد ولی این اولین باری است که به مدت طولانی از او بی خبر هستیم .

با توجه به ادعاهای این مرد پرونده با فرضیه اینکه او به قتل رسیده است در اختیار اداره یازدهم معاونت مبارزه با جرائم جنایی قرار گرفت و کارآگاهان در گام نخست تحقیقات با دستور قضایی دستور توقیف خودروی مرد گمشده و بازداشت سرنشینان آن را در سیتم جامع پلیس ایران ثبت کردند تا اینکه در 27 شهریور این خودرو توسط پلیس کاشان کشف شد .

کارآگاهان که با خودروی رها شده مواجه شده بودند در بازرسی داخل آن به قطرات پاشیده شده خون برخوردند و مطمئن شدند قتلی رخ داده است و باید دنبال یک آشنا باشند که داود را غافلگیر کرده است.

همین کافی بود تا همه سرنخ ها به مرد 45 ساله ای به نام مجید که مجرد است و در زنجان زندگی می کند برسد و کارآگاهان با انعکاس این اطلاعات به بازپرس پرونده وارد عمل شدند تا مجید را بازداشت کنند و پی بردند او خانه اش را ترک کرده است و به یکی از شهرهای استان هرمزگان رفته است .

کارآگاهان با به دست آوردن این ردپاها روز چهارم آذر توانستند مجید را به دام اندازند.

مجید در همان دقایق نخست لب به اعتراف باز کرد و گفت: با مقتول از سال ها پیش دوست بودم و  روز حادثه به همراه هم به خانه ما رفتیم و پس از مصرف مواد مخدر با توجه به اینکه من سه میلیون تومان از وی طلب داشتم خواستم که بدهی خود را پس بدهد ولی داود شروع به سرو صدا و فحاشی کرد و وقتی به خانواده ام ناسزا گفت من عصبانی شده و با وی درگیر شدم و هنگام درگیری با شئی سنگینی که دراتاق بود چند ضربه به سرش زدم و او به زمین افتاد .

بعد از چند لحظه متوجه شدم او کشته شده است . برای خلاص شدن از دست جنازه تنها فکری که به ذهنم رسید این بود که جسد داود را در باغچه منزلمان دفن کنیم . به سرعت نقشه خود را عملی کرده و با کندن گودالی به عمق نیم متر جسد داود را دفن کردم و با خودرو داود شبانه راهی کاشان شدم ولی بعد از ترس شناسایی شدن توسط پلیس، خودرو مقتول را در کاشان رها کردم.

با توجه به اعترافات مجید کارآگاهان به روستای محل جنایت مراجعه کردند و پس از حفاری از سوی قاتل جسد داود پیدا شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟