به گزارش رکنا،  معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی سرهنگ کارآگاه "جهانگیر تقی پور" گفت: در سال نود و پنج فردی به نام محسن 42ساله با همکاری همدستش شرکتی را در کرج تاسیس می کند که با سربرگ جعلی یکی از نهاد های دولتی، خودروهای ایرانی را خرید و فروش میکردند.

وی عنوان کرد: اعضای این باند 2 نفره کلاهبرداری علاوه بر خرید و فروش خودرو، قواره های بزرگی از زمین را انتخاب می کردند و با قطعه قطعه کردن آنها و جعل مدارک به تعدادی از شهروندان می فروختند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: ارزش ریالی اموالی که متهمان این پرونده در سال 95 کلاهبرداری کرده بود، بالغ بر 200میلیارد ریال برآورده شده بود.

تقی پور با اشاره اینکه دادسرای کرج در تحقیقات مقدماتی متوجه می شود زمینی که این افراد تحت عنوان زمین یکی از نهاد های دولتی قطعه بندی کرده اند و به شهروندان فروخته اند در توقیف دادگستری می باشد، ادامه داد: با برملا شدن این موضوع محسن به همراه همدستش به نام بهروز از کرج متواری و در تهران مخفی می شوند که پرونده برای شناسایی مخفیگاه متهمان و تحقیقات تخصصی از شعبه 12 دادسرای ناحیه 3شهید بهشتی کرج به اداره چهاردهم پلیس آگاهی پایتخت ارجاع داده می شود.

وی تصریح کرد: بلافاصله کارآگاهان اداره چهاردهم با انجام یک رشته اقدامات پلیسی موفق می شوند مخفیگاه محسن را شناسایی و در یک عملیات پلیسی وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: با انتقال محسن به اداره چهاردهم وی در بازجویی های پلیسی، اظهار داشت: با همکاری دوستم بهروز که 50سال سن دارد شرکت را راه انداختیم و با آگهی فروش خودرو و زمین با شرایط وسوسه برانگیز شهروندان را ترغیب به خرید می کردیم و به منظور جلب اعتماد آنان از سربرگ جعلی یکی از نهاد های دولتی استفاده می کردیم.

وی گفت: متهم در خصوص آخرین اتهام کلاهبرداری خود اظهار داشت: در مورد آخر یک قطعه زمین در حومه کرج را قطعه بندی کردیم و با تهیه اسناد جعلی آن ها را به مال باختگان فروختیم که توقیفی از کار درآمد و اقدامات متقلبانه ما برملا شد.

تقی پور ابراز کرد: محسن پس از آنکه 70تن از شاکیان وی را شناسایی کرده اند روانه زندان شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: درسال جاری مجدد پرونده از کرج برای دستگیری بهروز به اداره چهاردهم پلیس آگاهی ارجاع و تحقیقات پلیسی برای شناسایی مخفیگاه وی آغاز شد .

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت اضافه کرد: تحقیقات پلیسی حکایت از این داشت که بهروز دفتر کاری را درشمال تهران تاسیس کرده است و در مرکز تهران نیز مشغول به کلاهبرداری از شهروندان می باشد که ماموران بلافاصله به دفتر کار او مراجعه و متهم را در محل کارش دستگیر و به پلیس آگاهی تهران بزرگ انتقال دادند.

وی گفت : هر 2 متهم علاوه بر پرونده جاری پرونده های مالی متعدد دیگری در دادسراها دارند که همچنان در حال رسیدگی است. بهروز نیز با دستور بازپرس شعبه 12دادسرای ناحیه 3کرج روانه زندان شد .

این مقام انتظامی به شهروندان توصیه کرد: در مواجهه با شرکت هایی که مدعی همکاری با ارگان های دولتی هستند حتما استعلام های لازم را قبل از انجام معامله انجام بدهند و سریعا به این افراد و پیشنهادات مالی وسوسه انگیز آنها اعتماد نکنند.#برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟