به گزارش رکنا، ساعت 5 عصر 25 فرودین سال گذشته دختر جوان همراه مادرش از سفر مشهد به تهران بازگشت و وقتی در خانه را باز کرد خبری از خواهر بزرگترش نبود و هر چه او را صدا زد جوابی نشنید.

دخترجوان که شنیده بود خواهرش در خانه است به نبود خواهرش مشکوک شد و به آرامی شروع به جستجو کرد که ناگهان با جسد خواهرش که با روسری خفه شده بود روبرو شد و به هم ریختگی داخل خانه نشان از آن داشت که دزدان به خانه شان آمده اند.

بدین ترتیب تیمی از ماموران کلانتری 147 گلبرگ برای بررسی موضوع پای در قتلگاه زن جوان گذاشتند و درگام نخست مشخص شد زن جوان در خانه تنها بوده که با یک روسری به قتل رسیده است.

خواهر قربانی در بازجویی ها گفت:: من و خواهرم سارا 50 ساله در کنار مادرمان زندگی می کنیم و یک هفته قبل من و مادرم به مشهد رفتیم و خواهرم در خانه تنها بود و در این مدت با هم در تماس بودیم تا اینکه به تهران بازگشتیم و وقتی وارد خانه شدم ابتدا با به هم ریختگی خانه روبرو شدم و وقتی کمی جلوتر رفتم با جسد خواهرم که روسری دور گردنش بسته شده بود روبرو شدم.

وی افزود: طلاها ، پول و وسایل با ارزش که نزدیک به 150 میلیون تومان به سرقت رفته بود که خیلی زود با پلیس تماس گرفتم و در خواست کمک کردم.

دختر جوان ادامه داد: چند سالی است که برای نظافت خانه‌مان از 2 کارگر افغان به نام های نظیر و احمد که 25 ساله هستند کمک می گرفتیم که احتمال می دهم آنها در قتل خواهرم و سرقت طلاها نقش داشته اند.

بدین ترتیب ماموران با سرنخ به دست آمده تجسس های پلیسی را روی دستگیری این 2 مظنون متمرکز کردند تا اینکه پس از تحقیقات میدانی وفنی روز 28 فروردین سال 97 موفق به دستگیری احمد شدند.

احمد وقتی شنید سارا به قتل رسیده است شوکه شد و در اعترافاتش گفت: چند روز قبل با نظیر تماس گرفتم اما او جوابی نداد و بعد از تماس های زیاد گوشی موبایلش خاموش شد.

فرار از ایران

کارآگاهان در ادامه تحقیقات پلیسی پی بردند که نظیر پس از جنایت به افغانستان فرار کرده است .

تجسس‌های پلیسی ادامه داشت و کارآگاهان که در کمین نظیر بودند پس از گذشت 19 ماه از جنایت پی بردند که احمد روز 4 آذر امسال به ایران بازگشته است.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات فنی و اطلاعاتی خیلی زود موفق به شناسایی مخفیگاه احمد در خیابان آیت شدند و روز 5 آذر ماه و در عملیاتی غافلگیرانه این قاتل فراری دستگیر شد.

اعتراف به قتل

احمد که سعی داشت خود را بی گناه معرفی کند وقتی پیش روی خواهر سارا قرار گرفت و وقتی از سوی دختر جوان شناسایی شد خود را مشخصات اصلی خودش معرفی و به قتل اعتراف کرد.

نظیر در اعترافاتش گفت: روز جنایت من در حال نظافت ساختمان چند واحدی بودم که ناگهان سارا مرا صدا زد و خواست به داخل خانه شان بروم و آنجا را برایش نظافت کنم.

وی افزود: داخل خانه رفتم، کسی جز من و سارا داخل خانه نبود و شروع به کار نظافت داخل خانه کردم که پس از یک ساعت روی صندلی نشستم تا کمی استراحت کنم که ناگهان برق طلاها و پول هایی که در زمان نظافت دیده بودم جلوی چشمم آمد و وسوسه شدم تا دست به سرقت بزنم به همین خاطر به سراغ سارا رفته و ابتدا او را با روسری خفه کردم و پس از سرقت طلا و پول ها و کمی وسایل با ارزش پا به فرار گذاشتم.

این قاتل ادامه داد: وسایل سرقتی را به افراد ناشناس به ارزش 30 میلیون تومان فروختم و به شهر خودم «هرات» فرار کردم و پس از 19 ماه که احتمال می دادم دیگر کسی به دنبالم نیست به ایران آمدم و هنوز 48 ساعت از ورودم به ایران نگذشته بود که دستگیر شدم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟