به گزارش رکنا، این سه مرد که در سال ۱۹۸۳ و در زمان اجرای حکم، نوجوان بودند، به قتل پسر بچه‌ای ۱۴ ساله متهم شدند. اکنون بعد از ۳۶ سال، دادستان‌های آمریکا به اشتباه بودن حکم اعلام شده اذعان و اعلام کردند که این سه مرد بی گناه هستند و فرد دیگری قاتل است.

«آلفرد چستنات، رنسوم واتکینز و آندرو اشتوارت» که هر کدام حدود ۵۰ سال سن دارند و ۳۶ سال از عمر خود را در پشت میله‌های زندان سپری کرده اند، پس از آزادی از زندان در گفتگو با خبرنگاران اعلام کردند که در این سال‌ها بار‌ها تأکید کردند که بی گناه هستند، اما هیچ مرجع قضایی به سخنان آن‌ها گوش نداده است.

سال گذشته نیز بی‌گناهی «لامونته مکینتایر» سیاه پوست آمریکایی که ۲۳ سال پیش به اشتباه به اتهام ارتکاب دو فقره قتل زندانی شده بود، اثبات و از زندان آزاد شد.

بی گناهی این شهروند ۴۱ ساله ایالت کانزاس ایالات متحده که به اتهام ارتکاب قتل، به تحمل دو بار حبس ابد محکوم شده بود، پس از گذراندن بیش از نیمی از عمر خود پشت میله‌های زندان، در دادگاه اثبات شد.

مکینتایر در سن ۱۷ سالگی با شهادت یک شاهد که بعداً حرف خود را پس گرفت، محکوم شد، اما دادستان‌ها در همان هنگام نیز نتوانستند شواهد فیزیکی یا انگیزه‌ای برای اقدام به این قتل‌ها در سال ۱۹۹۴، ارائه دهند.

این نخستین بار نیست که بی گناهی شهروندان ایالات متحده پس از محکومیت به تحمل مجازات‌های سنگین در دادگاه‌های این کشور، اثبات شده و مقامات قضایی وادار به آزاد کردن آن‌ها می‌شوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟