به گزارش خبرنگار رکنا، گودرزی وکیل نجفی در خصوص فضای مجازی و تاثیر آن در روند پرونده گفت:  دادگاه نباید تصمیم آنی بگیرد و در خصوص روند پرونده با یک کمیسیون کارشناسی رو به رو هستیم که سخت پاسخگوی ما هستند.17 مورد ابهام گزارش شده که اگر فقط به 5 مورد آن رسیدگی اساسی شود  تاثیر مهمی دارد .

وی در ادامه تصریح کرد: در خصوص گلوله ای که به لبه وان برخورد کرده نماینده دادستان گفت: از بین پاها عبور کرده که اگر هنوز اثرات آن در لبه وان موجود است و با توجه به این که گلوله به دست برخورد و بعد به لبه وان حمام خورده است می توان  با آزمایش دی ان ای به آن رسیدگی کرد.

گودرزی افزود: با بررسی این مسئله قیامتی تازه در پرونده صورت می گیرد چرا که این گلوله که به دست برخورد کرده و  پزشکی قانونی هم می گوید که اگر رد شده باشد دی ان ای و خون باشد می تواند آن را بررسی کنند و این نشان می دهد که این گلوله که تا به امروز ما می گفتیم از دست رد شده و وارد بدن شده این همان گلوله نیست ، این گلوله پس از عبور از دست به لبه وان اصابت کرده است اگر هم نباشد تداخل به وجود می آید که در تعداد گلوله های شلیک شده تداخل به وجود می آید که کلا نظریه را تغییر می دهد.

وی ادامه داد: اما این که زاویه داشته و از بالا به پهلو رفته و در بدن زاویه پیدا کرده دیوان عالی نسبت به کمانه کردن آن نقض گرفته است و باید بگویم که در قانون کمانه کردن یعنی این که قتل عمد به شبه عمد تبدیل شده که در این پرونده باید گفت کمانه کردن در لغت نامه دهخدا و معین شلیک گلوله پس از برخورد با شی یا هدف بازگردد یا تغییر مسیر دهد کمانه کردن است که در این لغت نامه ها کمانه کردن در قانون قتل عمد به شبه عمد بوده است و باید به آن رسیدگی شود.

کشکولی پس از پایان سخنان گودرزی وکیل نجفی گفت: شما به عنوان قاضی، رمان نویس و وکیل ایشان صحبت کردید و در این پرونده 3 کارشناس اسلحه و 2 کارشناس پزشکی قانونی حضور داشتند و موارد را بررسی کردند .

وی افزود: شما 7 روز وقت داشتید که درباره نظریه ها اعتراض کنید اما این کار را نکردید و در پرونده درباره کمانه کردن گلوله حرفی زده نشده است بلکه در پرونده واژه غیرمستقیم نوشته شده که به معنای انحراف است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟