به گزارش رکنا، سرهنگ محمدرضا ملکوتی گفت: ماموران کلانتری امامزاده حسن هنگام گشت زنی در محدوده کلانتری فردی که ظاهری مناسبی نداشت را مشاهده کردند که کیف بزرگی همراه وی بود و تعدادی قبض نیز در دستش بود.

وی بیان داشت: مدتی ماموران وی را تحت مراقبت قرار دادند و متوجه شدند که وی با به صدا در آوردن زنگ منازل داخل ساختمان شده و پس از مدت کوتاهی خارج و به سراغ ساختمان بعدی می رود.

سرهنگ ملکوتی با بیان اینکه ماموران جلوتر رفته تا موضوع را بررسی کند، گفت: متهم در تحقیقات اولیه اظهار داشت: مامور یکی از موسسه های خیریه است و برای جمع آوری صدقه ها به نشانی های صندوق ها مراجعه کرده است و به دنبال آن کارت شناسایی منقضی شده‌ای را که اعتبار آن برای سال 94 بود را به ماموران نشان داد.

وی افزود: با توجه به وضعیت فرد و مشاهده کارت شناسایی منقضی شده، فرد به کلانتری منتقل شد و پس از تماس با مسئول خیریه، مشخص شد که این فرد 4 سال گذشته به دلیل داشتن اعتیاد از موسسه اخراج شده و در آن زمان کارت شناسایی خود را تحویل موسسه نداده است.

کلانتر محله امامزاده حسن اضافه کرد: متهم با در اختیار داشتن لیست آدرس منازلی که صندوق‌های صدقات این موسسه خیریه در آن‌ محل ها بود، پس از اخراج از موسسه به سراغ صندوق می رفته و صندوق ها را تخلیه می‌کرده است.

رئیس کلانتری 149 امامزاده حسن تصریح کرد: متهم مدعی است 3 ماه است که این کار را انجام می‌دهد و در این مدت مبلغ 80 میلیون ریال از صندوق‌های خیریه، سرقت کرده است.

وی تصریح کرد: پس از تکمیل تحقیقات اولیه متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

ملکوتی به شهروندان تاکید کرد: به هیچ عنوان درب منازل را به روی فرد ناشناس باز نکنند، چرا که همواره تعدادی اموال ساکنان ساختمان ها در قسمت مشاعات آپارتمان‌ها مستقر است که احتمال به سرقت رفتن این اموال متصور است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟