به گزارش رکنا،  رئیس کلانتری140 باغ فیض از دستگیری سه سارق سابقه دار که در فاصله کمی از آزادی شان اقدام به تشکیل باند سرقت های سریالی خودرو کرده بودند خبر داد.

سرهنگ سیف الله نوایی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: شب گذشته عوامل گشتی این کلانتری به یک دستگاه تیبا با دو سرنشین مشکوک شدند و به صورت نامحسوس این خودرو را تحت تعقیب قرار دادند که مشخص شد این خودرو داخل یک کوچه بن بست کرده و سرنشینانش نیز قصد پیاده شدن دارند.

وی ادامه داد: با استعلام پلاک خودرو از سامانه پلیسی مشخص شد این خودرو سرقتی است و به این ترتیب عوامل گشتی جلو رفتند و از آنها مدارک مالکیت خودرو را خواستند که آنها صحبت های ضد و نقیضی را مطرح کردند و با استعلام سابقه این افراد از سامانه مشخص شد هر دو نفر از سارقان سابقه دار یکی از شهرهای غربی استان تهران هستند.

این مقام انتظامی افزود: یکی از این متهمان بتازگی برای مرخص یک هفته ای از زندان آزاد شده بود و با وجود گذشتن زمان مرخصی اش بازنگشته بود و نفر دوم نیز ده روز از زندان آزاد شده بود که از آنها درباره علت حضورشان در محل سوال شد و آنها عنوان کردند برای گشت و گذار به اینجا آمده اند.

وی در ادامه خبر اظهار داشت: با توجه به بن بست بودن کوچه ماموران به ماجرا مشکوک شدند تااینکه با تحقیق بیشتر توسط ماموران مشخص شد محلی که این افراد در آن پارک کرده اند حوالی خانه ای مربوط به یک سارق سابقه دار در همین کوچه بن بست است.

سرهنگ نوایی در ادامه با اشاره به اینکه بررسی محتویات تلفن همراه این دو نفر حدس ماموران را به واقعیت تبدیل کرد ادامه داد: بعد از دق الباب سارق سابقه دار ساکن در این کوچه که به مدت یک ماه از زندان آزاد شده بود پایین آمد و هرگونه تماسی با دو متهم دیگر را منکر شد و گفت به هیچ وجه این افراد را نمی شناسم.

وی افزود: ماموران با تلفن همراه متهم تیبا سوار با آخرین شماره موجود در تلفن او تماس برقرار کردند و بعد از اینکه گوشی متهم زنگ خورد مشخص شد اسم راننده تیبا در گوشی او ذخیره است که با تحقیق محلی یکی از همسایه ها اظهار داشت فردی که ساکن این خانه است به مدت چند روز در حال خورد کردن با یک دستگاه خودروی پژو 206 است.

به گفته کلانتری محله شهرزیبا با ورود مامور به پارکینگ خانه این موضوع نیز به تایید رسید و متهمان که دیگر چاره ای جز اعتراف نداشتند عنوان کردند خودروهای شهروندان تهرانی را بعد از سرقت با استفاده از جرثقیل به این خانه منتقل می کنند و بعد ازاینکه آن را خورد کردند و فروختند لاشه باقیمانده را نیز در بیابان رها می کنند.

گفتنی است از این سه متهم سابقه دار که هر سه در زندان با یکدیگر قرار سرقت های سریالی خود از شهروندان تهرانی را گذاشته بودند 18 عدد وسایل مختلف مربوط به خودروهای دیگر کشف و به کلانتری دلالت داده شد که در گفت و گو با این متهمان مشخص شد آنها این وسایل را پس از قطعه قطعه کردن خودرو در سایت های اینترنتی آگهی می کنند و به فروش می رسانند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟