اخبار اختصاصی رکنا - کپی رایت

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ محمد بوستانی رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی به رکنا گفت: پلیس پیشگیری یک رده از نیروی انتظامی است که بیشترین حجم از ماموریت ها و مقرها و شروع هر عملیات پلیسی را در بر می گیرد. هر حادثه یا پرونده ای که از طریق پلیس 110 یا حضوری و به دستور مقام قضایی صورت می گیرد در ابتدا پلیس پیشگیری وارد عمل می شود.

وی افزود: کلانتری‌ها، پاسگاه های انتظامی، یگان های امداد، موسسات حفاظتی مثل نگهبان های محله همگی زیر مجموعه پلیس پیشگیری است که بیشترین عملیات ها را انجام داده و در صورت تخصصی شدن پرونده ها پس از تحقیقات ابتدایی از سوی پلیس پیشگیری در ادامه ماموران تخصصی استان وارد عمل می شوند.

سرهنگ بوستانی ادامه داد: در 6 ماه نخست امسال نسبت به سال گذشته 35 درصد افزایش دستگیری سارقان و افزایش 35 درصدی دستگیری شرورهای شهر را داشتیم که از سوی کلانتری و پاسگاه های استان خراسان رضوی صورت گرفته است.

رییس پلیس پیشگیری استان خراسان رضوی گفت: در راستای این دستگیری ها طرح‌های زیادی برای دستگیری دزدان، معتادان، خرده فروشان و معتادان متجاهر در استان به اجرا در آمد که توانستیم رضایتمندی زیادی از سوی مردم جلب کنیم که این طرح ها ادامه دارد.

وی در خصوص برنامه های قبل از شروع سال تحصیلی به رکنا گفت: یک طرح به نام زنگ نشاط در دستور کار ماموران پلیس پیشگیری قرار گرفت و ماموران قبل از باز شدن مدارس محل هایی را که در نزدیکی مدارس اقدام به خرید و توزیع مواد مخدر می کردند را پاکسازی کردند و این مناطق آلوده که در مسیر دانش آموزان و نزدیکی مدارس هستند تحت نظر پلیس قرار گرفته است و امنیت برای رفت و آمد دانش آموزان به طور جد در دستور ماموران پلیس پیشگیری قرار دارد.

انهدام باند گربه‌های وحشی

سرهنگ بوستانی در خصوص انهدام یک باند خشن که در سطح شهر با چاقو اقدام به زورگیری از مردم می کردند گفت: پرونده هایی به پلیس گزارش شد که در آن 3 جوان زورگیر پس از زخمی کردن طعمه هایشان اقدام به سرقت گوشی موبایل، پول و وسایل با ارزش همراه آنها می کردند که تجسس های پلیسی برای دستگیری این دزدان ادامه داشت تا اینکه مشخص شد این دزدان در یکی از زورگیری هایشان وقتی پسر جوان 22 ساله در مقابل آنها مقاومت کرده دست به قتل زده و پا به فرار گذاشته اند.

وی افزود: خیلی زود پلیس دست به کار شد و 3 زورگیر خشن در عملیات پلیسی دستگیر شدند که یکی از دزدان که طعمه هایش را با چاقو زخمی می کرد عنوان داشت که به خاطر اینکه طعمه هایمان سر و صدا نکنند و خیلی زود اموالشان را در اختیارمان قرار دهند آنها را با چاقو زخمی می کردم.

سرقت مسلحانه نافرجام از طلافروشی

رییس پلیس پیشگیری خراسان رضوی در خصوص دستگیری سارقان مسلح طلافروشی به رکنا گفت: 3 مرد با ورود به یک مغازه طلافروشی ابتدا خود را به عنوان خریدار طلا معرفی کرده بودند اما در یک فرصت با بیرون کشیدن تفنگ کلت کمری تصمیم به سرقت از مغازه طلافروشی می گیرند که صاحب مغازه با روشن کردن آژیر خطر موفق به فراری دادن دزدان از مغازه اش می شود.

سرهنگ بوستانی ادامه داد: ماموران با اقدامات فنی و با در اختیار داشتن تصاویر دزدان در کمتر از 24 ساعت 3 سارق مسلح را در 3 نقطه استان ردزنی کردند.

وی در خصوص دستگیری متهمان افزود: نخستین متهم که به راه آهن نیشابور رفته بود که از مسیر ریلی از استان خارج شود از سوی ماموران دستگیر شد و یک تفنگ کلت کمری نیز از متهم به دست آمد و دومین متهم نیز با ردزنی های اطلاعاتی در مسیر شاهرود بازداشت و در سومین متهم نیز در شهر مشهد دستگیر شد.

بانک ها در امنیت کامل

سرهنگ بوستانی گفت: یکی از اقدامات شاخص پلیس خراسان رضوی استفاده از ظرفیت های شرکت ها حفاظتی و امنیتی است که زیر نظر پلیس پیشگیری فعالیت می کنند که حضور این موسسه ها باعث شده تا از 2 سال گذشته تا به امروز هیچ سرقت از بانک ها صورت نگرفته است که در این امر مردم در مشارکت با پلیس نقش بسزایی داشته اند.

مباره با مواد مخدر

رییس پلیس پیشگیری استان خراسان رضوی اظهار داشت: یکی دیگر از اقدامات مهم پلیس، مبارزه با مواد مخدر است که ماموران قبل از حضور و ورود مواد مخدر از سوی قاچاقچیان به استان، آنها را در مسیرهای مواصلاتی دستگیر و محموله های افیونی را توقیف کنند که همین امر باعث شده تا قاچاقچیان، استان خراسان را برای فعالیت های خودشان ناامن ببینند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟