حجم ویدیو: 25.93M | مدت زمان ویدیو: 00:02:52

 

اخبار اختصاصی رکنا - کپی رایت

به گزارش گروه حوادث رکنا، اوایل شهریور امسال بود که ماموران پلیس تهران در جریان گوشی قاپی های 2 جوان در خیابان جمهوری، کارگر، اسکندری و نواب قرار گرفتند و تیمی از پلیس ماموریت پیدا کرد تا رد این دزدان را بزند.

ماموران در گام نخست تحقیقات میدانی را در دستور کار خود قرار دادند و در بررسی دوربین های مداربسته پی بردند که 2 جوان سوار بر موتور هوندا قرمز رنگ دست به گوشی قاپی در خیابان های مرکزی پایتخت می زنند.

تجسس های پلیسی ادامه داشت که ماموران با توجه به تصاویر به دست آمده پی بردند این 2 سارق حرفه ای اهل کشور افغانستان هستند و در ادامه مشخص شد فرید و قیصر عامل این دزدی ها هستند.

بدین ترتیب ردیابی ها برای شناسایی مخفیگاه این 2 سارق حرفه ای ادامه داشت تا اینکه دزدان سوار بر موتور قرمز رنگ در خیابان جمهوری مشاهده شدند و ماموران در یک تعقیب و گریز پلیسی موفق به دستگیری فرید شدند اما قیصر در این سناریو توانست فرار کند.

فرید همان ابتدا به گوشی قاپی ها با همدستی دوستش قیصر اعتراف کرد و ماموران با اطلاعات به دست آمده توانستند مخفیگاه قیصر را ردزنی کنند و در یک عملیات غافلگیرانه این سارق جوان نیز دستگیر شد و در بازرسی از خانه 2 متهم، گوشی های سرقتی زیادی به دست آمد.

سارق افغان

فرید 18 ساله که یک ماه است از زندان آزاده شده ادعا می کند از روی اجبار دست به سرقت زده ولی خودش نمی داند اجبار برای چه بوده و پشیمان است.

سابقه داری؟

بله، یکسال قبل دستگیر شدم و یک ماه قبل از زندان آزاد شدم.

یعنی پس از آزادی دوباره شروع به سرقت کردی؟

بله.

جرم قبلی چه بود؟

گوشی قاپی کرده بودم.

چرا دوباره دزدی کردی؟

مجبور بودم.

اجبار برای چه؟

نمی‌دانم، پشیمانم.

هر گوشی را به چه قیمت می فروختی؟

200 تا یک میلیون تومان.

فکر می کردی دستگیر شوی؟

نه.

چطور فکر نمی کردی وقتی یک سال در زندان بودی؟

نمی دانم، پشیمانم.

آزاد شودی دوباره دزدی می کنی؟

نه، دیگر دزدی نمی کنم و سرکار می روم و خلاف نمی کنم.

حرف آخر؟

پشیمانم.

بنا بر این گزارش، دزدان برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پلیس قرار دارند و تجسس های فنی برای شناسایی دیگر جرائم متهمان ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟