به گزارش رکنا، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بم از انهدام یک باند سرقت مسلحانه طلاجات در این شهرستان خبر داد.

محمد ضیاءالدینی اظهار داشت: پس از کسب گزارش‌هایی مبنی بر انجام سریالی سرقت‌های مسلحانه در برخی شهرستان‌های شرقی استان کرمان، بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار دادستانی و پلیس قرار گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بم بیان کرد: پس از انجام یکسری اقدامات پلیسی، توسط کارگاهان پلیس آگاهی، اعضای این باند سرقت مورد شناسایی قرار گرفتند و دستورات قضائی لازم جهت دستگیری سارقان صادر شد.

وی عنوان کرد: در یک عملیات ضربتی و به صورت همزمان محل اختفای سارقان در چندین نقطه مختلف مورد ضربه قرار گرفت و 9 نفر از اعضای این باند سرقت مسلحانه دستگیر و روانه زندان شده‌اند.

ضیاءالدینی گفت: با توجه به ترس و ارعاب ایجاد شده در بین مردم، رسیدگی به این پرونده به صورت ویژه و خارج از نوبت خواهد بود و اشد مجازات در انتظار این افراد شرور خواهد بود.

وی در تشریح شیوه کار این باند اظهار کرد: اعضای این باند شبانه و به صورت مسلحانه به برخی منازل سطح شهر ورود می‌کردند و با ایجاد ترس و ارعاب اقدام به سرقت طلا و جواهرات می‌کردند.

دادستان بم ارزش ریالی طلاجات کشف شده از این باند سرقت را میلیاردها ریال اعلام کرد و گفت: در این رابطه سه دستگاه خودرو به همراه مقادیر سلاح و تجهیزات نظامی از قبیل کلت کمری، اسلحه کلاشینکف، دستگاه شوکر، بیسیم و مقادیری فشنگ کشف و ضبط شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟