به گزارش رکنا، تماس جمعی از ساکنان یکی از محلات منطقه توس مشهد با مرکز فوریت های پلیسی 110، خبر از حمله شبانه عده ای از اراذل و اوباش داد که با قمه و تبر به یکی از خیابان ها ریخته و ضمن تهدید اهالی به خودروهای آن ها خسارت زده اند.

با اعلام این خبر بلافاصله موضوع به تیم های دایره تجسس و اطلاعات کلانتری کاظم آباد اطلاع داده شد و زمانی نگذشت که پای مجریان قانون به خیابان توس 75 باز شد.

متهمان که هنوز در صحنه حضور داشتند با مشاهده مأموران فرار را برقرار ترجیح دادند و به وسیله یک خودروی پیکان وانت که پلاکش نیز مخدوش شده بود از محل گریختند.

در این میان دیگر متهم پرونده که سرش بی کلاه مانده بود و از سویی رفقایش او را تنها گذاشته و فرار کرده بودند، به سمت خیابان اصلی متواری شد تا شاید بتواند از طریق چند کوچه تاریک از دید مأموران مخفی شود و فرار کند.

ضابطان قضایی هم که نمی خواستند این مجرم خطرناک که یک قبضه تبر در دست داشت، از چنگشان بگریزد به تعقیبش پرداختند. فرد مسلح وقتی عرصه را بر خود تنگ دید به خیال اینکه با تهدید مأموران و ایجاد رعب و وحشت می تواند جلوی دستگیر شدنش را بگیرد به سمت چند نفر از ضابطان قضایی حمله ور شد و با تبری که در دست داشت آن ها را تهدید کرد.

یکی از مأموران پلیس به محض مشاهده این صحنه که هر آن امکان بروز خطری جبران ناپذیر بود با استفاده از قانون به کارگیری سلاح دست به قبضه اسلحه برد و پس از چند اخطار 3تیر هوایی شلیک کرد. مجرم خطرناک که با شنیدن صدای تیر پاک ترسیده بود برای اینکه هدف بعدی گلوله ها قرار نگیرند خودش را تسلیم پلیس کرد.

متهم دستگیر شده که سردسته این گروه خراب کار بود پس از انتقال به کلانتری دو همدست دیگرش را معرفی و مخفیگاه آن ها را لو داد. مأموران دایره تجسس کلانتری کاظم آباد مشهد که حالا سرنخی از متهمان دیگر این پرونده داشتند طی هماهنگی قضایی وارد عمل شدند و پس از شناسایی مخفیگاهشان 2مرد جوان را دستگیر کردند.

ادامه تحقیقات برای شناسایی پیکان وانت مشکوک

فرمانده انتظامی مشهد در تشریح دیگر ابعاد این پرونده گفت: سردسته این گروه اراذل و اوباش جوانی بیست وپنج ساله است که شب حادثه به همراه دو دوستش در حالی که حالت طبیعی نداشتند به خیابان توس 75 حمله می برند و با قمه، چاقو و تبر به چند خودروی پارک شده خسارت وارد می کنند.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی ادامه داد: تاکنون 11 نفر از شهروندان و اهالی توس 75 که خودروهای آن ها به دست این گروه اراذل مورد خسارت واقع شده است به کلانتری کاظم آباد مراجعه و گزارشی علیه این افراد تنظیم کرده اند. همچنین 3متهم پس از تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی شده اند.

این مقام ارشد نظامی مشهد بیان کرد که تحقیقات پلیس برای شناسایی پیکان وانت پلاک مخدوشی که دو تن از متهمان با آن فرار کرده بودند ادامه دارد.

صارمی ساداتی در آخر با تأکید بر اینکه پلیس قاطعانه در برابر هرگونه ناامنی و بی قانونی ایستاده است هشدار داد: با افرادی که بخواهند نظم و امنیت و آ سایش شهروندان را خدشه دار کنند برخورد قانونی و قاطعانه ای خواهیم داشت. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟