به گزارش گروه حوادث رکنا، چندی قبل ماموران پلیس آبادان در جریان سرقت های سریالی از مسافران عراقی و لبنانی در شهر قرار گرفتند و تیمی از ماموران برای دستگیری عاملان این دزدی ها وارد عمل شدند.

ماموران کلانتری 16 آبادان در تحقیقات میدانی پی بردند که 2 جوان موتور سوار که لباس سیاه به تن داشتند با نزدیک شدن به طعمه هایشان دست به سرقت کیف و گوشی موبایل مسافران عراقی و لبنانی می زدند.

تجسس های فنی ادامه داشت و ماموران به صورت نامحسوس در نزدیکی هتل ها شروع به گشت زنی کردند تا اینکه ساعت 3 بامداد دوشنبه 25 شهریور به 2 جوان مشکی پوش که سوار بر موتور بودند مشکوک شدند.

تیم پلیسی 2 جوان را تحت نظر قرار دادند تا اینکه متهمان به سمت چند مسافر عراقی که تازه به شهر آبادان سفر کرده بودند و قصد ورود به یک هتل را داشتند رفته و دست به سرقت از طعمه هایشان زدند.

همین کافی بود تا ماموران در خیابان امیری دزدان را تعقیب کنند و در یک تعقیب و گریز پلیسی یکی از دزدان که علی 20 ساله بود از روی موتور به زمین افتاد و همدستش به سرعت گریخت.

ماموران در این صحنه موفق به دستگیری علی شدند و این جوان که راهی جز اعتراف نداشت به ماموران گفت: همدستم اهل منطقه سلیچ است و با هم از مسافران عراقی و لبنانی سرقت می کردیم.

وی افزود: به خاطر اینکه شناسایی نشویم، شب ها در تاریکی هوا لباس سیاه به تن می کردیم که طعمه هایمان با دیدن ما شوکه شوند و در این غافلگیری دست به سرقت می زدیم.

بنا بر این گزارش، متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضایی قرار گرفته و تحقیقات برای دستگیری همدست فراری علی ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

علی رنجکش

 

 

آیا این خبر مفید بود؟