به گزارش رکنا، مظفر حمزه‌ئی معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شورا‌های حل اختلاف استان هرمزگان از آزادی یک زندانی محکوم به قصاص پس از تحمل ۶ سال حبس خبر داد.

وی اظهارداشت: در اواخر فصل بهار سال ۱۳۹۲ درگیری دو‌جوان بر سر اختلافی جزیی منجر به قتل یکی از آنها می‌شود.

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان هرمزگان در ادامه عنوان کرد: پس از طرح شکایت از سوی اولیای دم و دستگیری متهم به قتل با تشکیل پرونده قضایی و رسیدگی در دادگاه کیفری استان در نهایت به استناد اقرار صریح قاتل، رأی قصاص وی صادر شد.

حمزه ئی افزود: پس از صدور حکم قصاص شورای حل اختلاف استان هرمزگان بر اساس وظیفه ذاتی خود وارد عمل و این پرونده به شعبه ۲۱ شورای حل اختلاف مستقر در زندان مرکزی بندرعباس ارجاع شد.

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان هرمزگان تصریح کرد: شعبه ۲۱ شورای حل اختلاف بندرعباس پس از تشکیل جلسات متعدد و دعوت از اولیای دم، برخی از معتمدین محلی و ریش سفیدان به لطف خداوند متعال موفق به جلب رضایت اولیای دم شد.

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان خاطر نشان کرد: با همت اعضای شورای حل اختلاف زندان مرکزی بندرعباس این جوان پس از تحمل ۶ سال کیفر حبس و عذاب وجدان ناشی از قتل به آغوش گرم خانواده و زندگی دوباره بازگشت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟