به گزارش رکنا، سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال ، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، از دستگیری 5 نفر از اعضای باند سرقت اماکن خبرداد ، اقدام به سرقت تجهیزات بیمارستان و وجه نقد از مدارس شمال غرب تهران می کردند.

سرهنگ دستخال در تشریح خبر گفت : در ساعت 2 بامداد هجدهم خرداد ماه امسال طی تماس شهروندان با مرکز فوریتهای پلیسی 110 ، وقوع یک فقره سرقت اماکن دولتی ( بیمارستان مسیح دانشوری ) به کلانتری 164 قائم اعلام شد ، بلافاصله مأمورین کلانتری راهی بیمارستان شدندکه در بررسی اولیه مشخص شد سارق یا سارقین اقدام به سرقت تجهیزات و قطعات دستگاه سی تی اسکن به ارزش تقریبی 15 میلیارد ریال نموده و متواری شده اند.

پرونده با موضوع سرقت اماکن تشکیل و به جهت شناسایی و دستگیری سارقان ، به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 34 تهران در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات نماینده بیمارستان مسیح دانشوری

نماینده "بیمارستان" با حضور در پایگاه یکم ، به کارآگاهان گفت: بیمارستان جهت تجهیز بخش سی تی اسکن اقدام به خرید یک دستگاه سی تی اسکن به برند زیمنس کرده و از آنجایی که دستگاه بصورت قطعات مجزا و در قسمت مربوطه نگهداری می شد که سارق یا سارقان با ورود به بیمارستان در ساعت 2 بامداد اقدام به سرقت قطعات اصلی و مهم دستگاه نموده و متواری شده اند.

سرهنگ دستخال ، افزود : کارآگاهان پس از شنیدن اظهارت نماینده بیمارستان راهی محل سرقت شدند که در بررسی های مقدماتی مشخص شد محل سرقت فاقد دوربین مداربسته بوده و تصویری از سارق یا سارقان در این بخش از تحقیقات بدست نیامد.

کارآگاهان در شاخه ی دیگر از تحقیقات ، با یک باند حرفه ای سرقت از مدارس شمالغرب تهران روبرو شدند که با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی سرکرده باند بنام اصغر 40 ساله شدند که با تلاشهای بی وقفه کارآگاهان وی در مخفیگاه اش واقع در محدوده کاشانک شناسایی و در مورخه ششم مرداد ماه دستگیر شد که بلافاصله به سرقت از مدارس معترف شد و اظهار داشت سرقت ها را به اتفاق 4 نفر دیگر از همدستانش انجام داده است .

به دنبال اظهارات مرد جوان ، سه نفر دیگر از اعضای باند طی چندین عملیات جداگانه دستگیر و به پایگاه منتقل شدند، در ادامه تحقیقات سرکرده باند گفت : همدست دیگرمان بنام صابر 37 ساله یکی دیگر از اعضای اصلی باند بوده و متواری می باشد.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت در ادامه گفت : کارآگاهان دستگیری عضو متواری اعضای این باند را در دستور کار خود قرار دادند که با اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه وی در محدوده فرجام شدند و متهم طی یک عملیات غافلگیرانه مورخه یکم شهریور ماه دستگیر شد.

سرهنگ دستخال ، افزود : با توجه به دستگیری تمامی نفرات اعضای باند سرقت از مدارس ، در تحقیقات صورت گرفته از سارقان ، ابتدا منکر هرگونه سرقت شده ولی با تحقیقات تخصصی لب به اعتراف گشودند و به بیش از 10 مورد سرقت وجه نقد در ساعات پایانی شب و نیمه شب ها از مدارس شمالغرب تهران معترف شدند .

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت : کارآگاهان در ادامه تحقیقات پلیسی به بررسی سوابق کیفری اعضای این باند پرداختند که نتایج بررسی ها نشان

می داد صابر دارای 8 فقره سابقه کیفری در زمینه های سرقت و مواد مخدر می باشد و همین امر ، ظن کارآگاهان مبنی بر اینکه سرقت از بیمارستان مسیح دانشوری کار این باند می باشد را بیشتر کرد.

در ادامه تحقیقات صورت گرفته ، سارقان منکر هرگونه سرقت از بیمارستان دانشوری شدند که پس از انجام تحقیقات متعدد و ارائه دلایل و مستندات نهایتاً پس از 14 روز مقاومت لب به اعتراف گشودند و ضمن قبول سرقت ، صابر اظهار داشت : اموال را نزد یکی از دوستانم واقع در محدوده سعادت آباد به امانت سپرده ام. با توجه به اعترافات صابر کارآگاهان راهی محل شدند و کلیه قطعات دستگاه سی تی اسکن بسرقت رفته را در سعادت آباد کشف و به پایگاه یکم آگاهی منتقل نمودند.

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال ، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اشاره به دستگیری تمامی اعضای این باند سرقت از اماکن دولتی و اعتراف صریح به سرقت از مدارس و تجهیزات بیمارستان مسیح دانشوری ، اعلام نمود :متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 34 تهران جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ می باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟