به گزارش رکنا، سر و صدای زن جوان نظر چند نفر از اهالی خیابان رضوان را به خود جلب کرد. زن جوان به طرف یک موتور سوار در حال فرار می دوید و با صدایی بلند از مردم کمک می خواست. در این لحظه چند نفر از شهروندان وظیفه شناس جلوی دو جوان موتور سوار را گرفتند و آن ها را از ادامه مسیر بازداشتند.

راکب موتور هم که از چهره اش پیدا بود 20 سال دارد در یک لحظه تعادل خود را از دست داد و به همراه ترک نشینش به زمین خورد. مردم که هنوز نمی دانستند چه اتفاقی افتاده است بلافاصله به سمت دو جوان موتور سوار رفتند اما این افراد وسیله خود را رها کردند و از محل گریختند.

زن جوان که گریه می کرد و از مردم می خواست با پلیس تماس بگیرند گفت که دو جوان فراری گوشی تلفن همراهش را سرقت کرده اند. پس از تماس مردم با 110، طولی نکشید که یک تیم گشتی از کلانتری آستانه پرست مشهد در محل وقوع جرم حاضر شد. مال باخته با دیدن مجریان قانون بیان کرد که تصاویر خصوصی و اطلاعات شخصی خود و خانواده اش بر روی گوشی تلفن همراهش بوده که دو جوان موتور سوار آن را با خود برده اند.این زن جوان در اظهارات اولیه خود گفت که در حال صحبت کردن با گوشی تلفن همراهش بوده که یک موتور از پشت سر به او نزدیک شده و ترک نشین آن گوشی تلفنش را چنگ زده است.

مأموران موتور متهمان را که از سوی چند نفر از شهروندان واژگون شده بود به کلانتری منتقل کردند و پس از استعلام شماره پلاک انتظامی آن رد مالکش را زدند. تیم بررسی کننده در قدم بعدی تحقیقات خود و با به دست آوردن سرنخی از مالک موتور سیکلت راکب آن که جوانی بیست ساله بود را شناسایی و دستگیر کردند.

چند ساعت بعد از دستگیری این پسر جوان در ساعات بامدادی دیروز همدست دیگر او هم در خیابان بهمن مشهد شناسایی و دستگیر شد.دو متهم دستگیر شده که تقریبا هم سن هستند در کلانتری به بزه انتسابی خود اعتراف کردند که در این لحظه چند مال باخته دیگر که چندی پیش از سوی این دو جوان مورد قاپزنی گوشی تلفن همراه قرار گرفته بودند به کلانتری مراجعه و پس از شناسایی دو متهم گزارشی علیه آن ها مطرح کردند.

مأموران دایره تجسس کلانتری آستانه پرست با اعتراف متهمان جلب شده رد دو همدست دیگر آن ها را در یکی از مناطق شهر مشهد زدند و ساعتی بعد این افراد را هم دستگیر کردند و این گونه بود که ضابطین قضایی به فعالیت باندی این گروه سارق پایان دادند.

به گفته سرهنگ اکبر آقا بیگی، فرمانده انتظامی مشهد سارقان پس از تشکیل پرونده در اختیار مقام قضایی قرار گرفتند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟