به گزارش خبرنگار گروه حوادث رکنا،  اوایل تابستان سال ۹۷ مرد میانسالی به پلیس آگاهی رفت و ازمرد جوانی که دختر معلول ذهنی اش را تحت آزار قرار داده بود شکایت کرد .

وی گفت : من صاحب یک دختر ۳۰ ساله به نام مریم هستم که معلولیت ذهنی دارد .دخترم دیروز از خانه بیرون رفت و بازنگشت .من که نگران او  شده بودم به همه جا سر زدم اما هیچ کدام از دوستان مریم از او خبر نداشتند.

تا این که شماره تلفن هایی را که به خانه ما تماس گرفته بودند بررسی کردم و با کمک دختر بزرگم توانستم شماره تلفن یک مرد جوان را پیدا کنم که گمان می‌کردم مریم با او قرار داشته است . من با مرد جوان به نام کیوان تماس گرفتم و او را تهدید کردم و از او خواستم تا دخترم را به خانه برگرداند . چند ساعت بعد مریم که حالی آشفته داشت به خانه بازگشت و من متوجه شدم مرد جوان او را آزار داده است.

به دنبال این شکایت دختر جوان به پزشکی قانونی معرفی شد و کارشناسان در گزارشی اعلام کردند وی تحت آزار قرار گرفته است . به این ترتیب و با اطلاعاتی که پدر مریم به پلیس داد کیوان ردیابی و بازداشت شد .

وی دیروز در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. در ابتدای جلسه پدر مریم در جایگاه ویژه ایستاد و گفت :دخترم دارای معلولیت ذهنی است به همین خاطر من از طرف او برای کیوان اشد مجازات می خواهم.

وی با اشاره به متهم گفت: این مرد که می دانست دخترم معلولیت ذهنی دارد او را فریب داد و بعد از چند بار تماس تلفنی با خانه مان به بهانه گردش دخترم را با ماشین بیرون برد. او برای دخترم ساندویچ خرید و سپس در ماشین او را آزار داد. او با بی رحمی تمام از دخترم سو استفاده کرده است . اگر من شماره تلفن او را پیدا نکرده بودم نمی دانم می خواست چه بلایی سر دخترم بیاورد.

سپس کیوان رو به روی قضات ایستاد و جرمش را انکار کرد وی گفت : چند سال پیش از همسرم جدا شدم و دارای یک فرزند هستم. من به تنهایی زندگی می کردند و مریم را از طریق یکی از دوستانم می شناختم .او چند بار با من تماس گرفته بود و می‌گفت به من علاقمند شده است .

او حتی به من پیشنهاد داده بود تا با او ازدواج کنم اما چون می دانستم معلولیت ذهنی دارد به حرف‌هایش اهمیتی نمی‌دادم .او به دروغ می‌گوید من او را آزار داده ام . من هرگز به دیدن او نرفتم و نمی‌دانم چه کسی او را آزار داده است.

وقتی قاضی پرونده گزارش پزشکی قانونی را که نشان می داد کیوان دختر جوان را آزار داده خواند وی سکوت کرد و حرفی نزد.در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟