حجم ویدیو: 66.14M | مدت زمان ویدیو: 00:08:33

کانال تلگرامی رسمی رستم آبادکه در شهروند نیز مورد استفاده قرار گرفته است در پی انتشار این خبرها در رکنا در متن این جوابیه چنین نوشت:

سال ۹۷ یک آموزگار طبق فیلم ضبط شده در مدرسه رستم آباد ، این دانش آموز را ناخواسته یک لگد نه چندان محکم زد . البته خود معلم را هم ببینید متوجه می شین که خیلی نحیف و مظلوم است و قدرت بدنی آنچنانی ندارد ، متاسفانه بعد از اینکه دانش آموز به خانه رفت ، خبر رسید که توان بلند شدن ندارد ، گویا یکی از غضروف های حساس لگن آسیب جدی دیده بود .

photo_2019-08-13_12-12-00

اقدامات قانونی از طریق بازرسی و حراست انجام و طبق مقررات پرونده به تخلفات اداری استان ارسال گردید که طبق روال حکم صادر خواهد شد .هر رای یا حکمی صادر شود مستقل از مدیریت اداره می باشد و ما فقط مجری آن خواهیم بود .

اولیاء حق قانونی داشتند که در خارج از سیستم آموزش و پرورش محفوظ بود که ایشان اقدام نمودند .پرونده قضایی مستقل از اداره ماست و هیچ ارتباطی به ما ندارد .اگر رای صادر شود با هر کیفیتی مسئولش آموزش و پرورش نیست .

شق انسانی و اخلاقی ماجرا هم تا جایی که بر ذمه ما بود حتی الامکان انجام دادیم .چندین بار عیادت رفتیم ، هرگونه کمکی نقدی یا غذایی که مدیریت و همکاران در توانشان بود با مهربانی و انسانیت در طبق اخلاص گذاشتند ، کار ناشایست آموزگار را محکوم و تقبیح نمودیم.

اما به نظر بنده ولی محترم آنگونه که لازم بود تا بچه درمان شود با جدیت انجام نداده است .حتی در بیمارستان یا نزد پزشک متخصص بستری هم نکرد .

به هر حال اینجانب و مدیریت بخاطر آن طفل معصوم بسیار نگران و ناراحت هستیم و امیدواریم هر چه زودتر سلامتی کامل حاصل شود .

بنده و مدیریت و مسئولین نظارتی در اولین ساعات با حضور در منزل بچه ، مصرانه تقاضای هرگونه کمک ، تسهیل و ... را کردیم .

حتی بنده در یک عیادت که دکتر جهان آرای مدیر کل محترم حضور داشتند تقاضای مجوز اختصاص معلم سرخانه کردم و ایشان محبت فرمودند و شفاها موافقت و در اسرع وقت کتبا مجوز دادند ، یکی از بهترین آموزگاران را به منزلشان فرستادیم و هزینه اش را تقبل کردیم .

مسائل معیشتی را پیگیری کردیم ولی ایشان تشکر کردند و نخواستند ، هر چند قانونا مسئول معیشت خانواده و دانش آموز ، آموزش و پرورش شهرستان نیست ولی اقتضای انسانیت حکم می کرد ، حساس باشیم .

توان مالی درمان آن بچه معصوم هم از توان اداره خارج و قانونا بر عهده بیمه و سازمانهای حمایتی دیگر می باشد .

به هر حال موضع رسمی بنده و مدیریت به شرح زیر است :

اگر اولیاء احساس می کنند در حق بچه بی عدالتی شده است ، حق دارند به مقام بالاتر اعتراض و از راه قانون تقاضای تجدید نظر نمایند تا حکم عادلانه صادر گردد .بسیار خرسند خواهیم شد اگر حکم کاملا عادلانه صادر گردد ، ما قاطعانه اعلام می کنیم اگر مسئولین آموزش پرورش ذره ای اعمال نفوذ به نفع کسی کرده باشند از مجازات و اعلام عمومی اش استقبال می کنیم .

سلام در خصوص دانش آموز آسیب دیده من نمیدونم چه جریانی پشت این قضیست ولی تا الان هم نماینده هم رییس اداره آپ هم یکی از معاوناش هم خود اداره هم اداره کل کمک نقدی به اولیای دانش آموز کردن . کمک اداره کل رو هم هنوز خانواده دانش آموز نرفته دریافت نکرده . حتی خبر دارم برای دانش آموز کلی وسیله غیر نقدی مثل غذاهای خاصی که با عث جوش خوردن استخوان و بهبودش میشه بردن . تا این حد بهش کمک شده . شکایت کردن مربوط میشه به دادگاه و اونا باید حکم بدن . معلم هم معرفی شده به هیئت تخلفات آپ و حکمش و جریمش میاد .

هیچکس هم تا الان از اون معلم دفاع نکرده و نخواهد کرد و خود ما هم این کار رو نهی می کنیم . حالا نمیدونم چرا یه عده همش دارن اولیای دانش آموز رو شانتاژ میکنن و پدر محترم دانش آموز جوری داره وانمود میکنه که انگار هیچ اقدامی علیه رفتار اون معلم اتفاق نیفتاده . برادر من شکایت که کردی کمک هم که داره میشه این رفتارات واسه چیه دیگه . اینم میدونیم بهت گفتن فاکتور بیار خرجکردت رو بدیم .هم شخص بهت گفته هم بیمه معلم رو دبار هیچ فاکتوری نداری بعد میگی ۳۰ ۴۰ میلیون خرج کردم . برادر عزیز به حرف این و اون گوش نده منتظر باش حکم دادگاه بیاد معلم جرم کرده ولی دیگه نباید کشتش که . هم دادگاه واست دیه مشخص میکنه هم هیئت تخلفات براش حکم میده حالا یا تعلیق از کار یا جریمه نقدی یا تعلیق سابقه و دریافت گروه ... خلاصه قانون آپ در خصوص تخلف همکاران آپ مشخصه دیگه چرا اینقدر این قضیه رو به حاشیه میکشونی یه کاری میکنی که از چشم همه بیفتی و دیگه هیچکدوم از کمکهایی که بهت شد نشه . درضمن اینم بگم همشهریان در اطلاع باشند اون موقعی که دانش آموز مشکل اشت و خونه نشین و نمیتونست مدرسه بره یکی از همکارا داوطلبانه میرفت خونش و بهش درس میداد . برادرم اینقدر جو رو متشنج نکن والا با این کارت همه مردم رو نسبت به ما بدبین کردی .

همکار ما یه اشتباهی کرده و لی قرار نیست همه ما به گناهش بسوزیم . الان واسه این قضیه داره به همه ما توهین میشه این قضیه ادامه پیدا کنه مجبوریم همگی ما اعاده حیثیت کنیم . دوستانه میگم برادرم پدر محترم دانش آموز اوضاع رو متشنج نکن.

جمعی از آموزگاران مدارس ابتدایی شهر رستم آباد

باسلام و تشکر از مسؤلین و کارکنان خبرگزاری رکنا،و تبریک عیدقربان به تمامی خبرگزاری رکنا که برحق بر پایه حق و عدالت قدم برمی دارند و درچارچوب قانون و شریعت اسلام هستند.

(جوابیه به اطلاعیه آموزش وپرورش گیلان)

اینجانبان اولیای دانش آموز رودباری که توسط جنایت معلم ابتدایی رستم آباد گیلان گرفتار شده هستم اعلام میدارم تابه امروزمورخه ۲۰-۵-۹۸از طرف آموزش و پرورش و هیچ جای دیگه ای که اداری دولتی باشد به فرزندم کمکی نشده این شعارها کاملا بی اساس و کذب میباشد که اعلام داشتند در همه امور همکاری و همیاری د اشتیم اصلا حقیقت ندارد بابت مشاوره گفتن کسی رو فرستادم که دانش آموز از افسردگی نجات بده اما ظاهرا دنبال اطاعات بودندکه من فرزندم به کجا رساندم یا کجا پیگیر شدم و از اینکه بالاخره مورد تایید قرار دادند که معلم تخلف کرده است تشکر میکنم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟