به گزارش رکنا، سردار محمدکاظم تقوی صبح امروز در نشستی خبری در محل ستاد انتظامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه تعامل دو سویه و نیروی انتظامی شرایط خوبی دارد و فضای مناسبی در مشهد و استان برقرار است اظهار داشت: تجمیع 110 در استان خراسان رضوی صورت گرفته و این در راستای اجرای بهتر ماموریت‌ها است و این اتفاق اردیبهشت امسال رخ داد و اکنون تمام و کمال فعالیت در این زمینه آغاز شده و البته روزهای نخست فراز و نشیب‌هایی داشت که این چالش‌ها به تدریج برطرف شده است.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی بیان کرد: افزایش 32 درصدی تماس با 110 را در بازه زمانی امسال شاهد بودیم و بیش از 890 هزار تماس از ابتدای امسال صورت گرفته و بیش از 700 هزار عملیات داشتیم و این آمار 55 درصد افزایش داشته؛ 18 درصد تماس‌ها نیز با راهنمایی و مشاوره همراه بوده و 12 درصد نیز تماس‌های غیرقابل رسیدگی بوده و بخش کوچکی نیز ایجاد مزاحمت است؛ برای افزایش ظرفیت نیز آمادگی داریم.

تقوی عنوان کرد: در حوزه مواد مخدر بیش از 12 تن و 200 کیلو از ابتدای امسال کشفیات داشتیم و 17 باند انتقال مواد مخدر را منهدم کردیم؛ ورود مواد مخدر به استان خراسان رضوی کاهش داشته و برخوردهای ما افزایش 14 درصدی را نشان می‌دهد؛ اشرافیت نسبت به باندهای فعال در استان وجود دارد و امیدواریم این وضعیت را ارتقاء دهیم و در عرصه برخورد با معتادان متجاهر نیز آمادگی داریم و البته ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر در کمپ‌های استان تکمیل است و توافقاتی برای افزایش ظرفیت داریم.

وی بیان کرد: در سطح تصادفات جاده‌ای و تعداد جان‌باختگان نیز شاهد کاهش 6 درصدی جان‌باختگان در صحنه هستیم هر چند که در جاده‌ها افزایش 4 درصدی و حوزه درون شهری کاهش 22 درصدی را شاهدیم. موضوع دیگر ساماندهی مجمع خیرین امنیت یار است که مراحل تصویب آن در وزارت کشور دنبال می‌شود و ریاست این مجمع برعهده بصیری‌پور است.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی عنوان کرد: رویکرد شورای تامین در بحث تجمعات مدیریت موضوعات است و با وجود افزایش فراخوان سایت‌های بیگانه شاهدیم مردم متدین استان نسبت به گذشته بسیار خوب ظاهر شدند و افزایش 12 درصدی فراخوان‌ها را «نه» گفته‌اند. در بحث تجمعات نیز کاهش 39 درصدی را شاهد بودیم.

تقوی با اشاره به اینکه سرقت‌ها نسبت به سال گذشته افزایش داشته است اظهار داشت: در قالب طرح‌ها اقدامات گسترده‌ای شروع شده است و با کسانی که ناامنی را در قالب سرقت رقم می‌زنند برخورد می‌کنیم.فعالیت پلیس فتا در تمامی شهرستان‌های ما دنبال می‌شود، مقابله با سلاح یکی از دستورکارهای جدی نیروی انتظامی است و سال گذشته 320 قبصه سلاح کشف و باندها منهدم شدند و در آخرین محموله 18 قبضه سلاح شکاری کشف شد؛ موفقیت‌هایی نیز در مورد برخورد با عوامل فساد و اقلام ضدفرهنگی را داشتیم.

وی تاکید کرد: از اقدامات موثر دیگر «گشت رضویون» در قالب تعامل نیروی انتظامی و بسیجیان است، افزایش 20 درصدی برخورد با اتباع غیرمجاز را نیز شاهد بوده‌ایم. در موضوع مقابله با قاچاق نیز فعال هستیم و هم از نظر ریالی و هم از نظر اقلام توفیقات خوبی داشته‌ایم.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی عنوان کرد: کلانتری‌های مصوب ما احداث شده و پاسگاه منزل آباد در دست احداث است اما ایستگاه‌های پلیس در مکان‌هایی که جغرافیای جرم است آماده افزایش است؛ در حال حاضر احداث کلانتری در دستور کار نیست اما ارتقای کلانتری‌های ما در دست اقدام است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟