به گزارش رکنا، یعقوب کریمی متولد 9 شهریور 1370 در گیوی اردبیل، فوتبالیست سابق باشگاه استقلال تهران است. 6 برادر و ۲ خواهر دارد تا در مجموع، ۹ فرزند خانواده پرجمعیت کریمی را تشکیل دهند. یعقوب فرزند آخر خانواده کریمی است و در خانواده آنها بیشتر بچه‌ها طرفدار فوتبال هستند؛ او نیز فوتبالش را مدیون برادرش علی است.

یعقوب کریمی و همسرش

یعقوب کریمی و همسرش

یعقوب کریمی و همسرش

مدیون برادرم علی

از بین برادرانش، داداش علی سهم زیادی در موفقیت های او داشت. تشویق‌های ویژه او باعث شد که پسر کوچک خانوده دنبال فوتبالش را بگیرد. به همین دلیل نیز یعقوب هر چه در فوتبال به دست آورده را مدیون این برادر مهربانش است.

از پاس تا استقلال

فوتبال خود را از جوانان پاس و سپس استقلال تهران آغاز کرد. وی به مدت ۵ سال در تیم های پایه استقلال بازی کرد و بازوبند کاپیتانی تیم امید استقلال را هم بر بازو بست و سپس به بزرگسالان استقلال پیوست.

یعقوب کریمی

مربیان

آرش لب‌ جویی، صادقی و علی دوستی از مربیان اولیه او در فوتبال بودند. بعد از آن ها این منصوریان بود که کریمی را به تیم‌ ملی امید دعوت کرد و به او بها داد تا شناخته‌ تر شود.

ازدواج

از حدود 3 سال پیش اخبار غیر رسمی از ازدواج یعقوب کریمی و نیکی محرابی به گوش می رسید؛ خانوم محرابی بازیگر تازه ورود به سینما و تلویزیون است که در نقش تهمینه در سریال گسل تجربه حضور داشت. البته  این خبر هنوز به صورت رسمی تایید نشده است.

لباس باز

یعقوب به تیپ و لباسش خیلی اهمیت می‌ دهد! او بیشتر از این که به اصطلاح ماشین‌ باز باشد، لباس‌ باز است و همیشه ترجیح می‌دهد از لباس‌های مارک‌ دار و با کیفیت استفاده کند.

خصوصیات اخلاقی

از خصوصیات مهم او می‌ توان به ساکت بودنش اشاره کرد. یعقوب پسر خیلی ساکت و خجالتی است، کم حرف می‌ زند و اصولاً آدم شلوغی نیست. البته این کم حرف بودنش خیلی جاها به ضرر خودش هم شده؛ تا جایی که همین فصل قبل کم‌ تر از سایر  بچه‌های تیم، دریافتی داشت.

تفریح مورد علاقه

تفریح مورد علاقه کریمی بازی پلی استیشن است. او علاقه خیلی زیادی به بازی پلی استیشن دارد و به همین دلیل حداقل در روز ۲ ساعت بازی می‌کند.

غذای مورد علاقه

از غذاهای مورد علاقه کریمی می‌ توان به چلوکباب اشاره کرد؛ او عاشق کوبیده است و به همین دلیل اصولا وقتی قصد سفارش غذا داشته باشد، همین غذا را انتخاب می‌ کند.

بارسلنا و مسی

کریمی علاقه شدیدی به لیونل مسی دارد؛ تا جایی که در نوجوانی از او الگوبرداری می‌کرده و علاقه شدیدی دارد که که شبیه او بازی کند. کریمی جدا از علاقه به مسی به شدت طرفدار بارسلونا است و همیشه بازی‌ های این تیم را تماشا می‌ کند.

بازیگر مورد علاقه

بازیگر محبوب و مورد علاقه اش حسین سلیمانی است و او  را بیشتر از همه دوست دارد.

همیشه در متل قو

همیشه در تعطیلات به سفر می‌ رود و هدف او هم در سفر‌ها بیشتر کیش و شمال کشور است؛ در سال حداقل دو بار به کیش و شمال کشور می‌ رود. پاتوق یعقوب در شمال کشور هم متل قو است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟