به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ" احمد نجفی" معاون مبارز ه با سرقت های خاص گفت: با شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه خودرویی را با استفاده از سایت دیوار خریداری کرده اند ولی پس از گذشت مدتی مشخص شده است که خودرو سرقتی بوده و فروشنده، با تعویض پلاک های خودروهای سرقتی با پلاک خودروهای فرسوده به آنان خودروهای سرقتی فروخته اند. تیمی از کارآگاهان اداره 5 پلیس آگاهی برای دستگیری متهمان پرونده را بر عهده گرفتند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهمان در نقاط مختلف شهر اقدام به فروش خودروهای سرقتی می کردند و نشانی های مختلفی از متهمان به دست می آمد که این کار شناسایی مخفیگاه آنان را برای کارآگاهان دشوار می کرد، ادامه داد: در پایش های اطلاعاتی کارآگاهان توانستند تصاویری از متهمان را به دست بیاورند و موفق به شناسایی مخفیگاه آنان شدند.

وی افزود: در تحقیقات پلیسی مخفیگاه آنان در مناطق اسلامشهر ، رباط کریم ، بهارستان شناسایی شد و با هماهنگی مقام قضائی کارآگاهان اداره پنجم موفق شدند در 5 عملیات مستقل و هم زمان متهمان را 3 تیرماه امسال در مخفیگاهشان دستگیر کنند.

سرهنگ نجفی با بیان اینکه متهمان در ابتدای دستگیری منکر هرگونه جرم انتسابی می شدند، عنوان کرد: با شناسایی چهره متهمان توسط مال باختگان، کلاهبرداران چاره ای جز به اعتراف نداشتند و به 40 فقره کلاهبرداری و فروش خودروی سرقتی از طریق سایت دیوار اعتراف کردند.

معاون مبارزه با سرقت های خاص گفت: متهمان علاوه بر کلاهبرداری اشاره شده به 10 فقره فروش موتورسیکلت های سرقتی و 100 فقره زورگیری و 20 فقره سرقت خودرو اعتراف کردند.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: تا کنون 26 تن از مال باختگان شناسایی و تحقیقات پلیسی برای کشف جرئیات پرونده ادامه دارد.

سرهنگ نجفی در پایان گفت : شهروندانی که قصد خرید از فروشگاههای فضای مجازی را دارند لازم است به چند نکته توجه نمایند:

1- از انجام معامله بدون آگاهی از هویت فرد معامله کننده خودداری نمایند.

2- نسبت به انتقال وجه معامله به حساب و دریافت پیامک از بانک خود اطمینان حاصل کرده و صرف ادعای خریدار شیء مورد معامله را در اختیار فرد غریبه قرار ندهند .

3- هیچگاه تنها برای انجام معامله مراجعه ننمایند و در انتخاب مکان و زمان ملاقات با فروشنده یا خریدار حساسیت های لازم را به خرج دهند .

4- سایتهای فروش کالا صرفا محلی برای آشنایی خریدار و فروشنده هستند و به هیچ عنوان نشانه صحت آگهی ارائه شده یا مهر تاییدی بر فرد طرف معامله نمی باشند و لازم است از صحت ادعاهای مطرح شده و هویت افراد در فضای حقیقی اطمینان حاصل کنید .

5-در صورت خرید خودرو از طریق اینترنت حتما با فرد متخصص در زمینه خودرو از نزدیک کالای مورد معامله را مورد بررسی دقیق فنی قرار دهید .

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟