به گزارش رکنا ، سردار احمد طاهری جانشین انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: هشتم دی ماه سال ۸۲ در پی قتل راننده ۴۰ ساله یک دستگاه وانت تویوتا در یکی از محور‌های فرعی روستای "پدکی" از توابع شهر زاهدان عوامل انتظامی برای بررسی موضوع وارد عمل شدند.

وی بیان داشت: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد راننده یک دستگاه وانت تویوتا که به همراه چند کارگر مزرعه اش در حال بازگشت به منزل بوده توسط سه مرد جوان با سر و صورت پوشیده با شلیک چند گلوله کلاش به قتل رسیده است.

این مقام انتظامی گفت: کارآگاهان دایره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی با بررسی اظهارات شاهدان عینی محل حادثه و یکی سری تحقیقات میدانی عاملان این جنایت را شناسایی کردند.

سردار طاهری عنوان کرد: تحقیقات برای دستگیری متهمان که در ارتفاعات صعب العبور " ناگت حرمک" دائم محل اختفایشان را تغییر می‌دادند به کندی پیش می‌رفت تا اینکه در ۲۷ مردادماه سال گذشته اطلاعاتی در خصوص تردد یکی از آنان در هسته مرکزی شهر زاهدان بدست آمده و بلافاصله کارآگاهان پلیس آگاهی او را دستگیر کردند.

وی ادامه داد: متهم که اکنون ۴۴ سال سن دارد در بازجوئی‌های به عمل آمده به قتل با انگیزه خون خواهی برادرش که در سال ۱۳۷۱ توسط قاتل به قتل رسیده با همدستی ۲ برادر زاده ۱۸ و ۲۰ ساله اعتراف کرد.

وی تصریح کرد: سرانجام پس از ۱۶ سال از زمان قوع این جنایت مخفیگاه این ۲ متهم دیگر این پرونده در یکی از مناطق حاشیه شهر زاهدان شناسایی و تیم‌های عملیات ویژه پلیس آگاهی آن‌ها را در اقدام ضربتی دستگیر کردند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟