به گزارش گروه حوادث رکنا، اواخر سال 97 پرونده ای تحت عنوان سرقت داخل خودرو از کلانتری 109 بهارستان برای رسیدگی به پایگاه هفتم پلیس آگاهی ارجاع شد.

شاکی پس از حضور در پایگاه به کارآگاهان گفت : ساعت 20:45 در آخرین روزهای سال ٩٧ صندوق عقب خودروام در خیابان سی تیر سرقت شد و کیف دستی که داخل آن ( سند ملکی – مدارک هویتی – دسته چک بانکی 100 برگی ) بود به سرقت رفت.

بدنبال اظهارات شاکی کارآگاهان دستگیری دزدان را در دستور کار خود قرار داده که با اقدامات پلیسی در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری شخصی بنام قادرکه برای وصول چک بانکی جعلی به بانک مراجعه کرده بود توسط کلانتری دستگیری شد.

متهم در تحقیقات مدعی شدچک را از شخصی بنام رامین 35 ساله بابت طلبش گرفته است. با اظهارات متهم جوان بلافاصله با هماهنگی قضایی رامین دستگیر شد.

در تحقیقات بعمل آمده رامین اظهار داشت: بدلیل ورشکستگی، چک ها جعلی از طریق سایت های اینترنتی فروش کالا به تعداد 60 برگ چک سفید هر کدام به مبلغ 400 هزار تومان خریداری کرده و آنها را با مبالغی متفاوت در ازای خرید کالا می دادم.

بدنبال اظهارات رامین با انجام اقدامات پلیسی طی یک قرار صوری آورنده چک ها را در میدان منیریه دستگیر که در بازرسی از وی تعداد 60 برگ چک های بانکی مختلف به صورت تفکیک شده برای تحویل به مشتری کشف گردید.

متهم دستگیر شده مدعی شد که چک ها را از شخصی به نام خسرو در خیابان شادمان گرفته است و برای او کار می کند.

با راهنمایی وی خسرو در محل کارش دستگیر که در بازرسی صورت گرفته تعداد 150 برگ چک سفید از محل کارش کشف شد.

خسرو نیز مدعی شد که چک ها را از دو نفر به نام های نادر و صابر از طریق سایت اینترنتی فروش کالا خریداری کرده است.

بنابراین کارآگاهان 2 مرد جوان را شناسایی و دستگیر کردند که در بازرسی از خودروی آنان تعداد 20 برگ چک سفید کشف شد که در همان تحقیقات اولیه اظهار داشت چک ها را از اشخاصی به مبلغ 300 هزار تومان خریداری کرده اند.

سرهنگ کارآگاه حمداله علیزاده ، رئیس پایگاه 7 پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به دستگیری عاملان فروش چک های بانکی و اعتراف صریح به بزه انتسابی هر 5 متهم با صدور قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی برای شناسایی و دستگیری سایر اعضای باند و تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ می باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟