سرهنگ محمدرضا آمویی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه در ماه رمضان یک‌هزار و 144 واحد صنفی به دلیل عدم رعایت شئونات این ماه مبارک تذکر دریافت کردند، اظهار داشت: 142 واحد نیز به دلیل بی‌توجهی به تذکرات داده شده با حکم قضائی پلمب شدند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: برخورد با واحدهای صنفی متخلف در راستای مطالبات عمومی و خواسته‌های شهروندان برای حفظ حرمت این ماه عزیز انجام شده است.
وی یادآور شد: پلیس همواره تلاش کرده تا رضایت عموم مردم را جلب و در راستای خواسته‌ها و مطالبات آن‌ها گام بردارد که یکی از این مطالبات در ماه ضیافت الهی برخورد با مصادیق روزه‌خواری است.
آمویی افزود: خوشبختانه اکثر مردم شریف و مومن کرمانشاه در نیمه نخست ماه مبارک رمضان همکاری بسیار خوبی با پلیس داشته و حتی آن‌هایی هم که به هر دلیل موفق به روزه‌داری نشده‌اند از خوردن و آشامیدن در ملاء‌عام به حرمت این ماه عزیز و همشهریان خودداری کردند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: با این وجود پلیس بنا بر وظیفه ذاتی خود با معدود افراد متظاهر به روزه‌خواری، واحدهای صنفی و رانندگان متخلف نیز برخوردهای لازم و قانونی را انجام داد.
وی گفت: در طول ماه مبارک رمضان، علاوه بر پلمب واحدهای صنفی متخلف، 4 هزار و 166 نفر از متظاهران به روزه‌خواری تذکر لازم را دریافت کرده و مورد ارشاد و راهنمایی قرار گرفتند.
آمویی با بیان اینکه 611 نفر شامل 565 آقا و 46 خانم نیز به دلیل بی‌توجهی به تذکرات و ارشادهای پلیس دستگیر شدند، افزود: 258 نفر آن‌ها نیز پس از تشکیل پرونده به مقامات قضائی معرفی شدند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه تذکر به 968 راننده دورن شهری که اقدام به روزه‌خواری در ملاء‌عام می‌کردند را از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد و افزود: 79 دستگاه خودروی این افراد که به روزه‌خواری خود در خودرو ادامه می‌دادند نیز توقیف و روانه پارکینگ شد.
وی در پایان بار دیگر از همراهی اقشار مختلف مردم با ماموران پلیس در راستای حفظ شئونات ماه مبارک رمضان قدردانی و تاکید کرد: اقدام نیروی انتظامی برای مقابله با روزه‌خواری بنا بر مطالبه عمومی مردم صورت گرفته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟