حجم ویدیو: 38.05M | مدت زمان ویدیو: 00:06:47

مهدی‌ حاتمی فیتنس بدنسازی پرورش اندام

به گزارش گروه پرورش اندام رکنا، در روزهای گذشته اما عکسی در فضای مجازی دست به دست شد که مهدی حاتمی را در منزل اسحاق قویدل نشان می‌داد، قهرمان سابق سنگین وزن بدنسازی جهان که این روزها با دیو پلید سرطان دست و پنجه نرم می‌کند. همین موضوع بهانه‌ای شد که با مهدی عزیز تماس گرفته تا از چند و چون ماجرا بیشتر باخبر شویم.
وضعیت آمادگی‌ام در مسابقات تورنتو؟
در مورد مسابقات بدنسازی کانادا باید بگویم که خب تا شب قبل از مسابقه همه چیز خوب پیش می‌رفت. حتی وقتی عکس‌هایم را برای شهریار (کینگ) کمالی فرستادم، ایشان تایید کرد که کیفیت، کات و سایز عضلاتم در وضعیت آرمانی قرار دارد. باور کنید حتی فکر دومی را هم نمی‌کردم و تنها به دنبال قهرمانی بودم. این صحبت را در حالی مطرح می‌کنم که با سطح رقیبانم کاملا آشنایی داشته و از کیفیت آنها باخبر بودم.
پس چه اتفاقی در روز مسابقه رخ داد؟
باور کنید هنوز هم نمی‌دانم. شب قبل از مسابقه کارهایم را انجام دادم و سپس به استراحت پرداختم. ظهر مسابقه اما هنگامی که برای فیگور انفرادی دور مقدماتی روی استیج رفتم احساس کردم که یک جای کار می‌لنگد. بلافاصله به سراغ یکی از عکسان رفته و با دیدن تصاویرم، بُهت تمام وجودم را گرفت؛ بدن خودم را می‌دیدم که بسیار مسطح شده و از کات و دم عضلانی‌ام خبری نبود. 20 سال است که در این ورزش فعالیت می‌کنم و تا به حال این موضوع برایم اتفاق نیفتاده بود. حتی وقتی با مربی‌ام صحبت کردم هم نتوانستیم علت این اتفاق را پیدا کنیم.
کابوس صدور ویزا برای بدنسازان ایرانی؟
خب این مساله، معضل اصلی تمام بدنسازان ایرانی محسوب می‌شود. به عنوان مثال خود من سال گذشته دو مرتبه برای مسابقات تورنتو و ونکوور کانادا آماده رقابت شده بودم؛ در ونکوور ویزایم روز مسابقه صادر شد و نتوانستم در تورنمنت شرکت کنم. در حال حاضر بنده ویزای کانادا را دارم و برای حضور در مسابقات بدنسازی که در کانادا برگزار می‌شود مشکلی ندارم. برای شرکت در مسابقاتی که در اروپا برگزار می‌شود اما کماکان مشکل ویزا را خواهم داشت.
ملاقات با اسحاق قویدل در کانادا؟
خب از ابتدا تصمیم داشتم که در کانادا به ملاقات اسحاق بروم. توسط یکی از دوستان مشترکمان با او ارتباط برقرار کرده و بلافاصله اسحاق مرا به منزل خود دعوت کرد. در مورد وضعیت روحی این قهرمان عزیز ورزش کشورمان باید بگویم که او در شرایط بسیار ایده‌ الی قرار دارد و اساسا نگاه جدیدی به زندگی پیدا کرده است. از لحاظ جسمانی اما به واسطه جراحی‌های متعدد در قسمت سر و لگن، وضعیت اسحاق متاسفانه تعریف چندانی نداشت و در حال حاضر نیز تحت درمان قرار دارد.
نکته مهمی که جا دارد در اینجا خدمت شما و مخاطبان عزیزتان عرض کنم این است که برخلاف تصویرسازی‌های معاندانه عده ای اندک، از لحاظ شرایط زندگی اسحاق در وضعیت بسیار ساده و به اصطلاح محقری روزگار خود را می‌گذراند. عده ای درداخل کشورمان ادعا می‌کردند که اسحاق قویدل پول مردم ایران را به کانادا برده و در آنجا یک زندگی اشرافی راه انداخته است اما باید بگویم وقتی وارد خانه اسحاق عزیز شدم، به شدت تحت تاثیر زندگی ساده او قرار گرفته و به نوعی شرمنده او شدم.

موضوعی که مرا بسیار آزار می‌دهد این است که چرا وقتی یک قهرمان کشورمان در یک کشور غریب دچار چنین حادثه ای می‌شود، ما به جای حمایت سعی در تخریب او داریم؟ به نظرم اینگونه اعمال نه تنها با روح ورزشی متضاد است بلکه از انسانیت نیز فرسنگ‌ها فاصله دارد. در همین جا از تمام هموطنان گرانقدرمتقاضا دارم برای اسحاق قویدل دعا کنند؛ به هرحال  نباید فراموش کنیم که اسحاق بارها پرچم کشورمان را در سکوهای جهانی بالا برده و برای میهن عزیزمان افتخارآفرینی کرده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟