به گزارش گروه حوادث رکنا، اوایل اردیبهشت ماه سال جاری مردی در تماس با ماموران پلیس ادعا کرد خانه اش در منطقه زعفرانیه هدف سرقت قرار گرفته است که در همین راستا پس از تحقیقات تکمیلی از سوی ماموران کلانتری 122 دربند، پرونده برای تحقیقات تخصصی در اختیار ماموران پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

مرد جوان به کارآگاهان گفت:ساعت 12 ظهر به اتفاق خانواده ام برای خرید ازخانه خارج شدیم که پس از بازگشت در ساعات پایانی شب متوجه شکستگی پنجره بالکن مشرف به خیابان شدم که بلافاصله وارد خانه شدم که متوجه شدم ورود دزد در خانه ام شدم و طلاجات، جواهرات گران قیمت ، پول، ارز- ساعت مچی به ارزش تقریبی 20 میلیارد تومان به سرقت رفته بود و این در حالی است که در این خصوص هم به کسی مظنون نیستم.

کارآگاهان با توجه به اظهارت مالباخته بلافاصله به محل سرقت رفته و با انجام تحقیقات اولیه و بررسی تصاویر دوربین های مداربسته مربوط به محل سرقت و ساختمان های همجورا موفق به شناسایی 3 نفر سارق شدند.

کارآگاهان با توجه به شیوه شگرد سارقا در اقدامات پیچیده پلیسی و با بهره گیری از سوابق مجرمین سابقه دار، فرشاد 25 ساله که یکی از دزدان سابقه دار تهران است را شناسایی کردند.

بدین ترتیب تحقیقات برای دستگیری فرشاد کلید زده شد و اوایل خرداد ماه سال جاری با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه وی در یکی از محلات جنوب شهر تهران شناسایی و در یک عملیات پلیسی متهم دستگیر شد.

در تحقیقات مقدماتی از متهم منکر هرگونه سرقتی شده که با دیدن تصاویر محل سرقت و سایر دلایل وی چاره ای جزء به اعتراف نداشته که ضمن قبولی سرقت از مالباخته اظهار داشت سرقت ها راهمراه 2 تن دیگر از همدستانش در محدوده شمال تهران انجام داده است و اموال مسورقه را به خریدار اموال مسروقه ( مالخر) فروخته اند.

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهم به سرقت ، وی با صدرو قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی و دستگیری همدستان و خریداران اموال مسروقه در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ است.

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ هشدار داد ، خانه محل مناسبی برای نگهداری اموال با ارزش و قیمتی نیست.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟