به گزارش رکنا، سرهنگ چهری در توضیح این خبر گفت : در اوایل خردادماه فردی طی تماس با مرکز فوریتهای پلیسی 110 اعلام داشت ، منزلش واقع در خیابان نظام آباد توسط سارق یا سارقین مورد سرقت واقع شده است ، پرونده با موضوع سرقت منزل به پایگاه سوم پلیس آگاهی جهت رسیدگی تخصصی ارجاع گردید.
مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان بیان داشت، در ساعت 17:00 جهت خرید به اتفاق خانواده از منزل خارج شدیم که پس از بازگشت حدوداً ساعت 21:00 با تخریب درب ورودی آپارتمان مواجه گردیدیم و با ورود به منزل متوجه سرقت اموال از قبیل طلاجات و وجه نقد و لپ تاپ شدم و در این خصوص به کسی هم مظنون نمی باشم.
پس از اظهارات مالباخته بلافاصله کارآگاهان مبارزه با سرقت منزل پایگاه سوم پلیس آگاهی به محل سرقت مراجعه و با بازبینی دوربین های مداربسته محل تردد سارق یا سارقان، تصویر دو مظنون بدست آمد. تصاویر بدست آمده به شاکی نشان داده شد و او مدعی شد این دو نفر به نامهای نادر و قاسم 30 ساله از نظافتچیانی هستند که هر از گاهی برای نظافت منزل می آمدند.
دستگیری متهمان
با شناسایی سارقین دستگیری دو متهم در دستور کار کارآگاهان پایگاه سوم قرار گرفت که با انعکاس موضوع به بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 15 تهران هر دو متهم طی یک عملیات پلیسی در مخفیگاهشان واقع در پرند دستگیر و به پایگاه منتقل گردیدند که در بررسی اولیه مشخص شد هردو دارای سابقه متعدد کیفری می باشند.
تحقیقات از متهمین
در تحقیقات اولیه ، هر دو متهم صراحتاً به سرقت اعتراف و اظهار داشتند که حدود یکسال پیش بعنوان نیروی خدماتی از طرف شرکت خصوصی به افراد معرفی می شدیم و به منزل آنان مراجعه و اقدام به شناسایی محل اموال باارزش می کردیم. حدود چند ماه است از شرکت اخراج شدیم و افراد نیز جهت انجام امورخدماتی مستقیماً با خودمان تماس می گرفتند . در ادامه : با توجه به شناسایی محل هایی که در آنجا اقدام به نظافت می کردیم در فرصت مناسب و نبود مالباخته در بین ساعات 19:00 الی 21:00 با تخریب درب ورودی وارد منزل شده و بلافاصله اموال با ارزش قیمتی را بسرقت می بردیم و باقیمت نازل به مالخران می فروختیم.
در ادامه تحقیقات بعمل آمده، سارقین به بیش از 30 فقره سرقت به ارزش بالغ بر 500 میلیون تومان اعتراف نموده و تاکنون 15 نفر مالباخته نیز شناسایی شده است.
سرهنگ کارآگاه کامیار چهری ، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهمین به سرقت و شناسایی مالباختگان هردو با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس محترم پرونده جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر شکات و دستگیری خریداران اموال مسروقه در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی می باشند.
سرهنگ کارآگاه چهری در پایان خاطر نشان کرد : شهروندانی که قصد استفاده از نیروهای خدماتی جهت نظافت اماکن خود را دارند به منظور پیشگیری از وقوع سرقت حتما از مراکز معتبر درخواست نیروی خدماتی نمایند .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟