محمدحسین صادقی از متلاشی شدن یک شبکه هرمی در این استان خبر داد.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه در رابطه با جزئیات این خبر، گفت: براساس گزارش ضابطان قضایی در تاریخ ۱۸ فروردین‌ماه امسال برای شرکت یونیک فاینانس که با ادعای فعالیت در زمینه خرید سهام شرکت‌های تجاری بزرگ و معتبر دنیا اقدام به جذب سرمایه افراد می‌کرد بنا به مدارک موجود مبنی بر واهی بودن ادعا پرونده قضایی تشکیل و برای متهمان قرار جلب صادر شد.

وی در خصوص نحوه عملکرد این شرکت، اضافه کرد: این شرکت طی ماه‌های گذشته در استان کرمانشاه با وعده خرید سهام کمپانی‌های بزرگ و معتبر دنیا مثل NVIdIa ,Apple ,BMW و... اقدام به عضوگیری می‌کرد در حالی که فعالیت این شرکت به صورت هرمی بوده و فاقد اداره یا دفتر خاص نیز در ایران است.

این مقام قضایی تصریح کرد: افزایش چشمگیر فعالیت این شرکت در کرمانشاه و وسعت یافتن گستره کار آن در شهرستان‌های دیگر استان سبب افزایش تعداد مالباختگان شده است.

صادقی بیان کرد: در این راستا ضابطان دستگاه قضایی حسب دستور مرجع قضایی اقدام به جلب و دستگیری 6 نفر به عنوان عضو گیرندگان شرکت فوق‌الذکر به عنوان متهمان پرونده کردند.

وی خاطرنشان کرد: متهمان این پرونده به عضوگیری بیش از هزار نفر در این شرکت اقرار کرده‌اند.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه در پایان، گفت: نظر به مراتب فوق، وقوع بزه و توجه اتهام به متهمان محرز بوده و مستند به بند (ز) ماده یک قانون الحاق یک بند (و) یک تبصره به ماده یک قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور مصوب ۱۳۶۹ و اصلاح تبصره ۱ ماده ۲ آن مصوب ۱۳۸۴ و ماده ۲۶۵ قانون آیین دادرسی کیفری ۱۳۹۲ قرار جلب به دادرسی این پرونده توسط شعبه چهارم بازپرسی صادر شده و پرونده برای رسیدگی به دادگاه ارسال شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟