افشین خدامی در واکنش به خبری مبنی بر ضرب و شتم یک جوان برای زباله گردی در مرکز شهر تهران اظهارداشت: به دنبال انتشار خبر ضرب و شتم یکی از این افراد توسط پیمانکاران شهرداری در یکی از شبکه‌های اجتماعی، بلافاصله همکاران در اداره پسماند منطقه بررسی مستندات و جست و جوی شواهد و قرائن را آغاز کردند.

وی ادامه داد: اگر تحقیقات و مستندات حاکی از وقوع این اتفاق باشد شدیدترین نوع برخورد با پیمانکار متخلف انجام خواهد شد.

خدامی یادآور شد: وظیفه شهرداری در کنار خدمت رسانی به شهروندان حفظ حرمت و شانیت آنهاست و در همین راستا می‌توان با زباله گردها با ابزارهای قانونی برخورد کرد زیرا این نوع برخورد به هیچ وجه مورد تأیید مدیریت شهری نبوده و نیست.

وی در توضیح برخورد با پیمانکار در صورت احراز تخلف عنوان کرد: طبق قراردادی که با پیمانکاران به امضا می‌رسد، مهمترین برخورد به صورت مالی و جریمه نقدی سنگین خواهد بود و اگر وقوع تخلف مسجل شود امکان فسخ قرارداد هم وجود دارد.

این مسئول شهری تصریح کرد: در صورت احراز تخلف از سوی پیمانکار شهرداری، ضمن برخورد قاطع با متخلفان تلاش می‌کنیم تا با شناسایی فرد مضروب در راستای دلجویی و احقاق حقوق وی، اقدامات لازم را انجام دهیم.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۶ در عین حال گفت: زباله گردها، گونی به دوش‌ها و کتفی هایی که با سنین مختلف در شهر تهران شاهد حضورشان هستیم با بر هم زدن و بهم ریختن سطل‌های زباله باعث آسیب رساندن به فضای شهر از لحاظ بهداشتی، زیست محیطی و منظر شهری می‌شوند.

وی افزود: شهرداری تهران به هیچ عنوان با اینگونه برخوردها با این افراد موافق نبوده و نیست و معتقدیم باید با ساماندهی فرآیند جمع آوری پسماند و فرهنگ سازی با این پدیده مقابله کنیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟