به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ مرتضی نثاری رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران گفت : روز 12 اردیبهشت ماه امسال پرونده ای با موضوع "سرقت منزل به شیوه بیهوشی" از کلانتری 102 پاسداران در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که صاحبخانه خانم 60 ساله ای است که در حال حاضر به علت مسمومیت شدید بیهوش شده و در بیمارستان تحت اقدامات درمانی است .

فرزندان این خانم پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشتند : چندبار با تلفن خانه و تلفن همراه مادرمان تماس گرفتیم اما کسی پاسخگوی تماس های ما نبود ! این در حالی بود که برای انجام تمامی کارهای خانه ، یک نیروی خدماتی به نام "مریم " 43 ساله استخدام کرده بودیم و در طول چند سال گذشته نیز این خانم در خانه مادرمان حضور داشت و ما در این چند سال به او اعتماد کامل پیدا کرده بودیم " .

در ادامه ، کارآگاهان برابر اظهارات فرزندان مالباخته اطلاع پیدا کردند که طلاجات مادرشان به ارزش 500 میلیون تومان - تمام طلاجات قدیمی و آنتیک - سرقت شده است .

با توجه به شواهد ، دلایل و غیبت "مریم" از محل کارش ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سرقت طلاجات توسط وی انجام شده لذا در اولین مرحله با مراجعه به شرکت خدماتی که مریم برای اولین بار از سوی آن به مالباخته معرفی شده بود اطلاع پیدا کردند که مریم چندین سال است هیچگونه ارتباطی با شرکت ندارد و مالباخته پس از مدت کوتاهی ، به شکل خصوصی و بدون اطلاع دادن موضوع به شرکت مریم را به عنوان نیروی خدماتی استخدام و بکارگیری کرده است .

در ادامه رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان با شناسایی محل سکونت مریم در شهرستان شهریار و اخذ نیابت قضایی به این شهرستان اعزام و اطلاع پیدا کردند که مریم حدود یک هفته پیش از سرقت محل سکونتش را تغییر داده است ؛ لذا در ادامه تحقیقات و با انجام اقدامات ویژه پلیسی ، مخفیگاه وی در شهرستان شهریار شناسایی و روز 2 خرداد ماه دستگیر شد .

مریم پس از دستگیری و انتقال به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران صراحتا به سرقت طلاجات مالباخته به شیوه بیهوشی اعتراف کرد و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : طی مدت چند سالی که در خانه زن تنها کار می کنم اطلاع کاملی در خصوص وضعیت مالی وی پیدا کرده بودم و از نگهداری طلاجات توسط وی در خانه نیز اطلاع و اطمینان داشتم تا اینکه پس از جابجایی محل سکونتم در شهریار ، با تهیه نوشیدنی مسموم ابتدا زن تنها را بیهوش کرده و پس از سرقت ، بلافاصله به شهریار رفته و طلاجات را به دو نفر مجموعا به مبلغ 70 میلیون تومان فروختم .

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری ، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران با اعلام این خبر گفت : در ادامه رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان این پایگاه با شناسایی محل تردد دو خریدار اموال مسروقه در شهرستان شهریار ، در 2عملیات جداگانه هر دو نفر آنها را دستگیر کرده و در بازرسی از مخفیگاه و محل فعالیت آنها مقادیری از طلاجات مسروقه نیز کشف شد ؛ در حال حاضر متهم اصلی پرونده و همچنین دو خریدارطلاهای سرقتی با قرار قانونی صادره از سوی دستگاه قضایی ، جهت انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر طلاجات مسروقه در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟